Агропром

Лютий – місяць, коли відбуваються дві знакові події: у Голівуді вручають Оскар, а у Нюрнберзі проходить найбільша світова виставка органічних продуктів Biofach. Цього року вона 30-та, ювілейна, і стартувала 13 лютого. Дата виявилася для українців щасливою: лише за перший день у Національному павільйоні відбулося більше 300 ділових зустрічей. Переважна більшість – нові контакти. Нашою продукцією серйозно зацікавилися представники Нідерландів, Данії, Франції, Іспанії, Канади, Бельгії, США, Нової Зеландії, Японії і т.д. – це найбільші ринки збуту.

Чому цей захід такий важливий? Він формує тренди та висвітлює тенденції на світовому ринку органіки. А виробництво органічних продуктів –найперспективніший напрям АПК з точки зору економіки, екології та здоров’я. І конкуренція дуже висока, тому задіяні й наукові дослідження, і кращі технології, і потужний маркетинг. Проте натакі продукти у світі величезний попит, вони дорогі, а відтак і додана вартість висока. На щастя, в цій сфері ми вчасно включилися в глобальні  процеси.

–В Україні швидко зростає  кількість виробників органіки. 15 років назад їх було у 4 рази менше, ніж сьогодні, – говорить в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. – Уже зараз продаємо сертифіковану органічну продукцію в понад 40 країн. Україна займає 11-е місце серед європейських країн за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Зараз їх близько 290 тис. га, і понад 90 тис. га земель знаходяться в перехідному періоді. Але це лише 1% від наших земель, а їх може бути як мінімум 5%.

Єдине, що не дозволяє нашим фермерам стати абсолютними лідерами, поки ще слабкий маркетинг. Для того, щоб про вітчизняних виробників дізнався світ, на BioFach вирушила величезна і поважна делегація: понад 50 компаній-учасників (це 3-тє місце після Китаю та Польщі) на чолі з Ольгою Трофімцевою. А Національний павільйон OrganicUkraineBusinessHub у 2019-му просто вражає розмахом та новинками – готували його цілий рік.

Головний координатор Національного павільйону Дмитро Титаренко (він же організатор найбільшого національного аграрного форуму AGROPORT), розповідає, що на заходах такого рівня кількість учасників і площа  обмежені. Заявки подаються заздалегідь. Вже у вересні все розписано і докупити місце неможливо. Наш павільйон цьогоріч один з найбільших – 130 квадратних метрів, і представлений по-новому – в форматі BusinessHub.

–Це павільйон openspace. Встановили кілька вітрин, по кутах нашого павільйону, – в одній представлено сировинний напрямок, в іншій –перероблена продукція, в третій – продукція тваринництва, – розповідає Дмитро Титаренко.– Зона трансформується під різні формати заходів: переговори, презентації компаній, дискусійні панелі; а також неформальне спілкування – традиційно на другий день виставки проходить День вишиванки.

Цього року особливу увагу приділили брендингу: павільйон, сайт, органайзери для учасників, графічна продукція тощо – усе під логотипом  buyorganic.in.uabuyorganic.in.ua. Тепер це національний бренд. Основною частиною експозиції став наш прапор – він не тільки вже добре впізнається у світі, але й підсвідомо асоціюється із землеробством. І це, до речі, найбільший прапор України на міжнародних заходах: 5х14 м.

Усе, щоб привернути додаткову увагу до експозиції. А показати є що.

–Українська органіка розвивається дуже швидко. Збільшується не тільки виробництво сировини, але й готового продукту, – розповідає співкоординатор Національного павільйону, президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська.– Є, звісно,  і сировина – зерно, ягоди, але цього року як ніколи велика частка переробленої продукції:олія, чаї, мед,томатна паста, молочна продукція, соки, фруктові пасти тощо – більше 400 найменувань. Також вперше представлені біопрепарати, дозволені в органічному виробництві.

Здивувала Україна і технологічними новинками. Сенсацією минулорічного Biofach став мобільний додаток Agroportex.Bio, який допомагає без посередників знайти виробнику та покупцю один одного. Унікальною розробкою відразу зацікавилися іноземці, тому цього року українці продемонстрували англомовну версію, якою зможуть скористатися фермери в інших країнах світу. А ще представили  мобільну лабораторію для експрес-діагностики  продуктів харчування «BIOsens» та мобільний додаток для органічних виробників, OrganicHelper.

До речі, нинішній захід повністю організований зусиллями бізнесу і лише коштами виробників. І це свідчить про велику віддачу від участі у виставці та є прикладом сталого розвитку органічного ринку в Україні.

–Ми вже четвертий рік на виставці і це найкращий майданчик для зустрічі як з потенційними, так і з уже існуючими партнерами, – говорить засновник компанії «Арніка» Андрій Пилипченко. – Нам потрібний національний бренд: коли буде довіра до українського виробника загалом, буде значно легше працювати і кожному зокрема. На Biofach якраз і проводиться ця глобальна робота.

До речі, Biofach для органіків хоч і найбільш масштабна подія, але вона тільки починає робочий  рік – на 2019-ий заплановано дуже багато активностей. Вже скоро в Одесі пройде 3-ій Міжнародний конгрес «Органічна Україна 2019», потім регіональні форуми і, звісно, AGROPORT – у Львові (21-23 березня), Херсоні та Харкові.

7 лютого в «Корференц-Хол» Ірпінь пройшов Перший Український Силос-Саміт «Силос.UA 2019».

Потреба проведення даного заходу спричинена тим, що існуючий об’єм інформації не в повні мірі дозволяє отримати силос та сінаж високої якості в більшості господарств. Саме тому, організатори заявили про свою орієнтації не на теоретичні знання, а на практичні та їх достовірність.

Як сказав під час вступного слова ініціатор проведення цього заходу керівник проекту в ТОВ «ТЕКРО» Валерій Алексєєв: «В Україні є багато хороших технологій, які не працюють і часто проблема не в технологіях, просто ми не звертаємо увагу на якісь дрібниці. Ми потребуємо достовірних даних, які підтверджені реальними результатами. Людей, які досягають кращих результатів, ми будемо залучати ділитися практичним досвідом і запрошувати в якості спікерів  для обговорень під час круглих столів».

Судячи з відгуків учасників, організаторам вдалося досягти своїх цілей і Саміт «СИЛОС.UA 2019» дійсно мав практичну цінність. В якості спікерів виступили:

§  Отченашко Володимир Віталійович,  д-р с.-г. наук, професор кафедри годівлі тварин та технологій кормів ім. П.Д. Пшеничного, НУБіП

§  Д-р Андреас Міллімонка, доцент Університету Гумбольдта (Берлін), технічний директор ADDCON).

§  Наталя Сергєєва, продукт-менеджер "CLAAS UKRAINE LLC"

§  Андрій Білоус, фахівець з годівлі Департаменту зернових культур ТОВ «КВС-УКРАЇНА»

§  Сергій Красновський,начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу Департаменту кукурудзи та соняшнику, ТОВ «КВС-УКРАЇНА».

§  Ян Бондаренко, керівник відділу агро-проектів (навісне обладнання А.ТОМ, переробка органічних відходів).

§  Валерій Алєксєєв, керівник проекту ТОВ «ТЕКРО», технічний консультант ADDCON.

Спікери ділилися успішним досвідом і розповідали про помилки, які зустрічаються найбільш частіше. У кулуарах велися активні дебати та обговорення. Учасникам дуже сподобався майстер клас з органолептичної оцінки від Андреаса Міллімонки. Андреас зробив оцінку зразків всіх учасників і надавав свої рекомендації. За результати оцінки під час майстер-класу організатори нагородили учасників за кращі зразки силосу та сінажу.

Кращим злаковим сінажем визнано -  ФГ Маїс. Нагороду за кращий люцерновий сінаж отримала компанія ТОВ «Дзензелівське». ТОВ «Нива 2008» нагородили кращим кукурудзяним силосом.

Незважаючи на песимізм деяких учасників ринку, Саміт «СИЛОС.UA 2019»  пройшов дуже продуктивно та на дуже високому рівні, всі учасники були приємно здивовані.

Тематика вирощування, продажів і перспектив ринку спаржі буде однією з ключових на конференції «Мільйон із гектара», яка відбудеться 28 лютого у м. Київ, повідомляє організатор події – проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

 

Детальну інформацію щодо сучасних трендів, які панують на світовому та європейському ринках спаржі, напрямків їх розвитку та ключових гравців представить Євген Кузін, менеджер з маркетингу проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

 

Тему правильних підходів до планування проектів з вирощування спаржі та ведення цього бізнесу розкриє у своєму майстер-класі міжнародний експерт ринку спаржі Піт Бьорскенс, представник компанії Vestjens BV, Нідерланди.

 

А точку зору на бізнес в умовах України, перспективи вітчизняного ринку спаржі та технологічні особливості проектів представить Петро Григор’єв, генеральний менеджер і співвласник ТОВ «Агроексперт Трейд», в презентації на тему «Вирощування спаржі в Україні: критичні помилки початківців, і як їх уникати».

 

Нагадуємо, що всього у конференції приймуть участь понад 200 професіоналів і новачків сільськогосподарського бізнесу (в основному, виробники зернових, олійних, технічних, овочевих і плодових культур, які бажають диверсифікувати своє виробництво).

 

Партнерами конференції традиційно виступають Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках ініціативи EU4Business, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), Українська Плодоовочева Асоціація (УПОА) та проект East-Fruit.

 

Заявки на участь у конференції будуть прийматися до 22 лютого включно, а більш детальна інформація щодо заходу розміщена на офіційному сайті події.

Семінар з птахівництва «Яйце чи курка?!» відбувся у місті Тернопіль (Готельний комплекс «Глобус») у грудні місяці.

Організатори: ТОВ «ТЕКРО», ТОВ «ІНКУБА».

«Яйце чи курка?!» - ось з такою креативною назвою 13 грудня пройшов семінар по птахівництву в м. Тернопіль. Організатор семінару чеська компанія ТЕКРО та компанія ІНКУБА. Семінар відвідало понад 40 компаній!!! 

Розпочав семінар директор чеськоїкомпаніїТЕКРО-УкраїнаЙозефВондроуш докладом про мотивацію персоналу. Розповів про практичні приклади матеріальної і нематеріальної мотивації.

Про «Виробництво якісних курчат» та власне про сам інкубатор «Інкуба» доповів директор ТОВ «Інкуба» Владислав Панасюк: «Виробнича потужність інкубатора «Інкуба» – 32 млн. шт. інкубаційного яйця в рік. На підприємстві встановлене нове інкубаційне обладнання англійської компанії «BUCKEYE SM-24». Все інкубаційне обладнання працює в автоматизованому режимі, дані зберігаються в електронному вигляді протягом 6 місяців. Транспортування добового молодняка здійснюється спеціалізованими автомобілями, місткістю 130 тис. голів курчат. Вакцинація добового курчати здійснюється аерозольно в спрей-кабінетіта ін’єкційно ( підшкірно, внутрішньо м’язово) за допомогою біо-інжекторів. Зали для прийому та зберігання інкубаційного яйця обладнанні системою клімат-контроль. Інкубатор обладнаний дизель-генератором для автономного забезпечення електроенергією та двома лініями підведення електроенергії.»

Про важливість стартового періоду вирощування молодняку та аспектів його годівлі розповів начальник відділу птахівництва ТОВ «ТЕКРО» Віталій Ряжев: про структуру корму, інтенсивність росту курчат бройлерів, порівняльний аналіз застосування престартерних кормів різної структури, рекомендований рівень поживних речовин в престартерном комбікормі для бройлерів та інше.

Зацікавила учасників семінару доповідь технічного консультанта попродукції німецької компанії Addcon, керівника проекту ТОВ«ТЕКРО»ВалеріяАлєксєєва: «Як використати протимікробну дію органічних кислот для збільшення прибутковості в птахівництві?»: «Органічні кислоти більше 30 років використовуються в птахівництві, і за цей час показали високу ефективність проти умовно патогенних і патогенних бактерій. Але тим часом, великий обсяг недостовірної та суперечливої ​​інформації ускладнює завдання вибору найбільш потрібного препарату, серед величезної кількості пропозицій на ринку України.»

У доповіді були розглянуті тільки достовірні дані та вимірні властивості органічних кислот і їх вплив на ефективність годівлі та на продуктивність птиці. Розглянуто різні варіанти застосування та цілі використання. Законодавство вже розділило кормові добавки на кілька функціональних груп, тому  підкислювачі так само потрібно навчиться розрізняти на консерванти, регулятори кислотності, протимікробні препарати для корму та зоотехнічні кормові добавки з різним впливом на здоров'я кишечника тварин і птиці.

Запрошені колеги з Чехії, КарлТіттлта Павел Гасман, підготували важливі та актуальні доповіді, такі як: «Криптопрограма. Кокцидіоз у птиці», «Ветеринарні препарати». В доповідях надані рекомендації щодо профілактики та біобезпеки на господарстві, наведені приклади експериментів, які показують доведену ефективність препаратів.

Відео з семінару: https://www.youtube.com/watch?v=07Z7PrnnutE&t=7s

Захід закінчився душевним банкетом.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з іншими членами Громадської коаліції звернулись з відкритою заявою проти продовження мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель. 

Зокрема у заяві йдеться, що у 5-ту річницю початку Революції Гідності робиться спроба продовжити мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, який не лише блокує розвиток української економіки, але й, за визначенням Європейського суду з прав людини, у своєму нинішньому вигляді порушує конституційні права українських громадян.                                                                                                     

У зв’язку з ухваленим 22 травня 2018 року рішенням ЄСПЛ, наголошується на тому, чим відрізняється нинішня ситуація від тієї, яка була рік тому, та до яких наслідків може призвести рішення механічно продовжити мораторій.                                                                                

 По-перше, Україні загрожують колосальні фінансові збитки через масові позови до ЄСПЛ. За оцінками правників, обсяги відшкодувань для кожного з наступних позивачів можуть сягати від 2 тисяч до 75 тисяч євро. У масштабах майже 7 млн власників підмораторних земель це – значний тягар штрафних виплат на Державний бюджет.                      

  По-друге, Україні загрожують серйозні іміджеві втрати. Україна постає як країна, де масово порушуються права людини та не діють закони (адже рішення ЄСПЛ є обов’язковим до виконання). Ті посадовці, які регулярно звітують міжнародним партнерам про здійснені реформи, повинні будуть знайти пояснення, чому Україна ігнорує рішення ЄСПЛ.                 

  По-третє, усі причетні до збереження статус-кво щодо мораторію депутати та посадовці мають бути готовими до того, що відповідати доведеться персонально. Про це свідчить ст. 382 Кримінального кодексу України, де у п.4 прямо сказано, що «Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини -  карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років».                                                                     

 Першими уже задокументували свій намір залишити все, як було, всупереч рішенню ЄСПЛ, автори законопроектів №9355 від 30.11.2018 та 9355-5 від 04.12.2018. Наступними, окрім авторів інших аналогічних законопроектів, будуть члени профільного Комітету, які поставлять підписи на підтримку їх внесення на розгляд ВР. Далі – депутати, які голосуватимуть поіменно. Потім – спікер та президент, які підпишуть закон.

Учасники Коаліції закликають:

Голову Верховної Ради Андрія Парубія - не виносити на голосування законопроекти на продовження мораторію як такі, що порушують конституційні права громадян, та не підписувати такий закон у разі його ухвалення.

Президента Петра Порошенка – ветувати закон про продовження мораторію у разі його ухвалення.

Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана – внести до 7 грудня на розгляд парламенту Закон про обіг земель або заявити про підтримку одного із уже внесених.

Народних депутатів – пам’ятати про наслідки для країни і для них особисто, до яких неминуче призведе їх голосування за продовження мораторію.

Учасники Коаліції звертаються до представників української постмайданної влади у 5-ту річницю початку Революції Гідності мислити категоріями не доби колективізації, а у відповідності до європейських цінностей.

 

Підтримати ініціативу можна за посиланням.

 

Довідково: Громадська коаліція за скасування мораторію на землю була створена 21 червня 2018 року. Серед ініціаторів та членів Коаліції – Український клуб аграрного бізнесу, Центр економічної стратегіїї, Незалежна асоціація банків України, Українська Гельсінська спілка за права людини, Асоціація "Укрсадпром", Спілка українських підприємців, Насіннєва асоціація України, Стратегічна група радників з підтримки реформ (SAGSUR), Нова Країна, CASE Україна, Dragon Capital, VoxUkraine, ГО State Watch, ВО "Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України", Українське товариство економічних свобод, Центр ефективного законодавства. У Меморандумі сформульовано 14 головних негативних наслідків 17-річної дії мораторію, та 8 ключових принципів, на яких, на переконання учасників Коаліції, має бути відкрито ринок сільгоспземель.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені