Агропром

Найбільша агропромислова виставка AGROPORT West Lviv 2018AGROPORT West Lviv 2018стартувала сьогодні, 19 квітня, у Львові на території міжнародного аеропорту ім. Данила Галицького. Враховуючи важливість заходу не тільки для галузі АПК, а й для країни загалом, його вже за перший день відвідали тисячі людей, серед них і чимало поважних гостей та іноземних делегацій.

 

На відміну від традиційних виставок AGROPORT  – захід мультиформатний. Такий інтерактивний майданчик, де можуть зустрітися усі учасники цього процесу: фермери, бізнес, влада, представники громадськості; показати свої досягнення та обговорити проблеми.

З 2018 року захід  проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Розпочали зі Львова. Форум проводиться за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Львівської обласної державної адміністрації. Організаторами виступають Департамент агропромислового розвитку  Львівської облдержадміністрації та Aviabrand LLC.

– Не шукайте фермерів у Києві – їх там нема. Фермери там, де їхня земля, тому треба йти до них, –  сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. – Агропорт, це унікальний за своїм інформативним наповненням захід. Розумієте, сільське господарство для нашої країни це і надходження до бюджету, і продуктова безпека, і розвиток територій, і   туризм…одним словом, це про життя.  

– Довгий час аграрний сектор вважався дуже консервативним, але сьогодні це одна з найбільш модернізованих галузей, і одна з найбільш рентабельних, – сказав на відкритті заходу голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв. – Для нашої області, наприклад, саме АПК дає основні надходження до бюджету – 34%. І я пропоную цей ланцюжок доданої вартості формувати спільно.  І як ви всі знаєте, з кавунами нам це дуже добре вдається. Херсонщина вирощує, а Львівщина експортує до Європи.

Місцем проведення AGROPORT традиційно є термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропорту. «Це дивне на перший погляд поєднання двох галузей: традиційного сільського господарства та надсучасної авіаційної галузі. Але такий несподіваний симбіоз дає надзвичайний результат»,
- підкреслив під час відкриття  Голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 У Львові Агропорт проводиться втретє. Учасники, а їх більше 200, приїхали з усієї України – вони представляють сучасну аграрну техніку, новітні технології  вирощування та переробки продукції, новинки селекції  тощо. А серед відвідувачів найбільше фермерів – вони приїхали з Львівської, Волинської, Рівенської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, а також з інших регіонів України.

–Ми не просто організовуємо насичену програму, а робимо акцент  нарегіональних особливостях. Тому компанії-учасники пропонують саме ті технології та техніку, які найкраще підходять саме для західного регіону, – говорить  Дмитро Титаренко, генеральний менеджер проекту «АГРОПОРТ Україна».

Після Львова естафету прийме Херсон (26-28 липня) та Харків (11-13 жовтня).

–Я впевнена, що вже найближчим часом матимемо Агропорт Північ. - резюмувала Ольга Трофімцева.

Конференція "ЕЛЕВАТОР ПЛЮС" пройде 28–29 березня в готелі «Либідь» м. Київ, пл. Перемоги, 1.      

ПРОГРАМА

 

28 березня

 

8:00–8:50 Реєстрація учасників, кава-пауза

8:50–9:00 Відкриття конференції — вітальне слово від організаторів

 

9:00–9:30 Розвиток ринку зернозберігання й основні тренди поточного елеваторного

сезону

Доповідач: Марія Колесник, заступник директора компанії «ПроАгро Груп»

9:30–9:50 Безпека в експлуатації зерносушильних установок

Доповідач: Джанлука Бонфанті, директор компанії Bonfanti

9:50–10:10 Сучасне будівництво елеваторів

Доповідач: представник компанії «БОЕЗ Україна»

10:10–10:30 Оптимізація керування елеватором за застосування технологій компанії

TORNUM

Доповідач: Віталій Фіцик, головний інженер проектів ТОВ «ТОРНУМ»

10:30–11:00 Модернізація елеваторних комплексів

Доповідач: Володимир Нереков, головний інженер проектів компанії «Інтерпроект

GMBH»

11:00–11:30 Як збільшити потужність елеватора без капітальних інвестицій

Доповідач:Володимир Крутько, директор компанії «АГ-БАГ Україна»

 

11:30–11:45 Перерва на каву

11:45–12:15 Будівництво ефективного елеватора: дрібниць не буває

Доповідач: Олексій Грушко, директор компанії «Варіант Агро Буд»

12:15–12:45 Сожам-небулізація — ефективне рішення боротьби зі шкідниками під час зберігання чи відвантаження зерна

Доповідач: Михайло Косюхно, директор ТОВ «Сожам Україна»

12:45–13:15 Прозорий елеватор. Додаткові переваги й сервіси, які можуть надати ІТ зернозберігальному бізнесу

Доповідач: Володимир Патлань, експерт елеваторного ринку

13:15–13:45 Використання біомаси для сушіння зерна

Доповідач: Дмитро Зозуля, директор компанії «Ренерго»

 

13:45–14:30 Перерва на обід

14:30–15:00 Вимоги перевізників до формування транспортних партій зерна елеваторами

Доповідач: Олександр Мащенко, керівник інтернет-проекту Zernovoz.UA

15:00–15:30 Елеватор як інфраструктурна складова зернопереробного підприємства

Доповідач: Ігор Кобеля, директор ТОВ «Українська борошномельна компанія»

15:30–16:00 Проблематика зерноперевезень — нові виклики

Доповідач: Андрій Шкляр, керівник експортного напряму «Центру транспортних стратегій»

16:00–16:30Елеватор «2 в 1». Дві автономних лінії — подвійна користь

Доповідач:Дмитро Бобров, директор Капітанівського ЗЗП компанії I&U Group

 

16:30 Фуршет

 

29 березня

 

8:30–9:00 Реєстрація учасників, кава-пауза

 

9:00–9:30 Трансформація зернового ринку — від сировини до переробки

Доповідач: Марина Сич, аналітик компанії «УкрАгроКонсалт»

9:30–10:00Автоматизація  технологічного процесу сушіння зернових культур та забезпечення засобів віддаленого управління і збору даних

Доповідач:  Роман Свідзинський, представник компанії «КСК Автоматизація»

10:00–10:30Золоті правила вибору елеваторного обладнання

Доповідач: Руслан Демчук, старший регіональний представник компанії KMZ Industries

10:30–11:00Організація каналів збуту продукції зернопереробки в умовах

перенасиченості ринку

Доповідач: Тетяна Шкода, директор КХП «Талне»

11:00–11:30Закордонні інвестиції у створення зернопереробного підприємства

Доповідач: Сергій Шептун, директор ТОВ «СІДКО Україна»

11:30–12:00 З поля та елеватора — на полиці магазину

Доповідач: Ірина Бреславцева, директор компанії Avea Head (Agricom Group)

12:00–12:30  Започаткування борошномельного виробництва на базі елеватора

Доповідач: Роман Шпак, директор Яготинського елеватора компанії Grain Alliance

 

12:30 Обід

Розміщено на правах партнера

Agroportex.bio: мобільний додаток виводить фермерів на міжнародний ринок «Органік» – перший крок зроблено на BioFach2018

Органічна продукція – без перебільшення світле майбутнє українського АПК та й села загалом. Саме в цій дуже затребуваній і прибутковій ніші  українські фермери можуть стати світовими лідерами. Найбільшій Міжнародній виставці органічних харчових продуктів БіоФах (BioFach2018) у Нюрнберзі українські продукти мали великий успіх. А сенсацією цьогорічного БіоФаху став мобільний додаток Agroportex.bio, який допомагає швидко знайти виробнику та покупцю один одного, причому, без посередників. Українська розробка унікальна. Нею відразу зацікавилося чимало іноземних компаній, а для наших виробників це віщує хороші перспективи.

БіоФах (www.biofach.de) – це найбільший і найавторитетніший світовий захід у галузі органічного виробництва. Для України заявити про себе на такому рівні було вкрай важливо. Адже в нашій країні виробництво органічної продукції має великі перспективи.

На такі продукти у світі величезний попит, який зростає з кожним днем. Вони дорогі, а відтак і «премія за органік» висока. Наші чорноземи дозволяють отримувати пристойні врожаї, без застосування хімдобрив, а оскільки  таке вирощування потребує багато людської праці, то на селі створюватимуться нові робочі місця. І таке виробництво береже довкілля. Як не крути – вигода очевидна. Єдине, що не дає українським фермерам завоювати ринки Європи та США, – слабкий маркетинг. Поки що на їхній продукції добре заробляють тільки посередники. Для того, щоб про вітчизняних виробників дізнався світ, а самі виробники знайшли своїх закордонних партнерів, з України на БіоФах вирушила величезна делегація. Наш національний павільйон тут було представлено вже вп’яте. За цей час його площа зросла майже вдвічі: з 70 м кв. в 2014 році до 130 м кв. в 2018-му. Також зросла кількість компаній-експонентів — з 8 до 20. І серед них, як ніколи раніше велика частка підприємств-переробників. Так, якщо раніше майже всі учасники національного павільйону України були виробниками зернових, то тепер було 4 ягідників, 3 виробників олійних культур, 1 виробник томатної пасти, 1 виробник чаїв, 1 орган сертифікації та 9 виробників зернових, частина з яких також пропонує перероблену продукцію.

Органічне сільське господарство дуже швидко розвивається в Україні. Причому зростає і кількість виробників, і асортимент продукції, і, що дуже важливо, – наше органічне виробництво досить швидко вписалося в сучасні світові тенденції, – розповідає заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. – Зокрема, збільшується кількість компаній, які пропонують перероблену продукцію. Сьогодні у виробників органічної продукції є чітке розуміння, що високотехнологічні підприємства мають значну перевагу — як в Україні, так і на міжнародному ринку. Нинішній тренд – орієнтація на смаки вже наступного покоління. Я б радила всім нашим виробникам, які тільки виходять на ринок, враховувати ці глобальні тенденції. Потрібно використовувати якісь унікальні можливості своєї місцевості та створювати індивідуальний продукт; особливу увагу приділяти переробці (це можуть бути, наприклад,  заморожені ягоди, олія тощо) і орієнтуватися на смаки  кінцевого споживача, звісно, не тільки українського, але й закордонного. Тільки так справа буде прибутковою.

Щоб українські виробники і закордонні покупці мали можливість активніше спілкуватися, в рамках виставки відбувся вже традиційний Український Форум.

БіоФах – це унікальний майданчик, який дає можливість налагодити серйозні ділові зв’язки, – говорить засновник агропромислової групи «Арніка» Андрій Пилипченко. – Однозначно за останні роки покращилося ставлення до українських виробників. Наприклад, наша компанія вже завоювала значний авторитет у споживачів. Ми працюємо в сегменті «преміум» і можемо підтвердити якість своєї  продукції, весь цикл виробництва. На виставці як учасники побували торік. І якщо минулого року всі продажі за кордон на сто відсотків здійснювалися через посередників, то вже нинішнього кількість продажів без посередників становить майже 20%. Наступного року ця цифра, очікуємо, ще значно збільшиться.

Учасники стверджують, що за час проведення виставки кожен з учасників отримав близько 60 контактів з потенційними покупцями! А оскільки далеко не всі виробники органічної продукції змогли приїхати на БіоФах особисто, налагоджували потрібні контакти і представляли інтереси вітчизняних фермерів організатори Міжнародного форуму AGROPORT Ukraine (www.agroport.ua).

AGROPORT давно переріс формат сільськогосподарської виставки і сьогодні це ціла система підтримки виробників. В тому числі ми намагаємося підвищувати обізнаність фермерів, давати нові знання, і БіоФах нам  важливий з точки зору досвіду, – розповідає керівник AGROPORT Дмитро Титаренко. – В Україні, наприклад, досить слабкий маркетинг. Тож намагаємося зрозуміти, як цей процес організовують передові світові компанії і як допомогти його налагодити українським фермерам. На жаль, Україну поки що розглядають здебільшого як ринок дешевої сировини для подальшої переробки. Крім того, українські виробники вже встигли створити на міжнародному ринку певний шлейф недобросовісності. Але ця ситуація зараз  швидко змінюється. Органічний сектор особливо цікавий з точки зору маркетингу, оскільки має чітку систему сертифікації і підтвердження якості.

Серйозним інструментом для розвитку маркетингу та створення хорошої репутації стане мобільний додаток Agroportex.bio, який Україна представила на виставці.

Виробники хочуть дорожче продати, а покупці якомога дешевше купити. Для цього їм однозначно треба обходитися без посередників. Кожен рік у світі відкриваються платформи, які мають вирішувати це завдання, але всі вони не для України і наші фермери не можуть ними  скористатися, – говорить Марія Махновець, експерт з експорту органічної продукції, представник компанії Agroportex.bio. – По-перше, вони на іноземній  мові, по-друге, як правило, існують у вигляді сайту, а фермери не мають часу довго сидіти в Інтернеті, телефон найзручніший для них інструмент. Відчуваючи потребу в таких контактах, українці створюють спільноти у соцмережах, але вони працюють  досить хаотично. Тому Agroportex.bioє альтернативою традиційним закордонним спеціалізованим майданчикам та українським «дошкам оголошень». Тому що перші не пристосовані до ментальних та інфраструктурних реалій українського ринку, а другі – не гарантують покупцям простежуваність виробничо-збутових ланцюгів органічної продукції і надійність продавців.

Скористатися додатком Agroportex.bioзможуть тільки кінцеві виробники із підтвердженою сертифікатом продукцією та гарною репутацією. Система миттєво сповіщатиме їх про запити на продукцію, що зазначена у сертифікаті.  Автоматично перекладатиме пропозиції  та запити на мову користувача. Мобільний  додаток запрацює орієнтовно у  ІІ кварталі 2018 р.. Вартість – 3-4 тис. грн на рік. Розробники вважають, що саме такий формат, а не комісія від угоди, буде найвигіднішим для усіх сторін.

За словами представників проекту, що перші півроку додатком можна буде користуватися безкоштовно за попередньою реєстрацією на сайті: www.agroportex.bio

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ– 2017» в номинации  «Аграрій року». 

Віктор КИРИЧЕНКО

Директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юрʼєва Національної академії аграрних наук України, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, Заслужений діяч науки і техніки України

Нагороди: медаль „За доблесний труд”; 2 срібні медалі ВДНГ; орден „За заслуги” ІІ і ІІІ ступеня; Почесна грамота Міністерства аграрної політики України; медалі „Ділова людина України”; Нагорода «Свята Софія»; Премія Національної академії наук України; Орден Української православної церкви «За патріотизм» (І і ІІ ступеня); Медаль Української федерації винахідників; Знак «Творець» Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України; Премія УААН «За видатні заслуги в аграрній науці»; Державна премія України в галузі науки і техніки.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2017 році: Інститут має 15 докторів та 60 кандидатів наук, поповнилася школа юрʼївців, успішно завершено рік по виконанню наукових завдань, завершено оформлення дослідного поля в земельному кадастрі.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Чітко ставити завдання на початку року – досягти його виконання в кінці. Турбота про людей – на першому місці.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Поетом.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Дійти до істини – весь в пошуках.

Бути сьогодні успішним – це… щоб в колективі поважали, цінували та любили.

Ваш улюблений афоризм? «Зри в корінь».

Головні труднощі у Вашій роботі? Відсутність стабільності.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Підведення підсумків та нагородження працівників.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Україна по ряду позицій вже є світовим лідером.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому? Гроші потрібні – безумовно, але їх потрібно вигідно застосовувати.

 Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... знайду істину життя»

Кому в цьому житті Ви заздрите? Нікому.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Дипломатія, дипломатія й ще раз дипломатія.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Простий селянський салат з доброю олією.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Книг, які я люблю – багато, особливо класичні, на яких я виховувався, наприклад «Війна та мир».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? П.В. Будрін – засновник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юрʼєва НААН.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Харків і є чудо всесвіту.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Імʼям академіка Астаурова (Астауровка).

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В парк Фельдмана.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Знайшов своє місце у житті.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Пройти по полям, створити поезію.

 

 

Аліна СИЧ

Генеральний директор ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика»

Три головні події 2017 року  за Вашою версією:

1) Головною подією 2017 року - вважаю розробку і впровадження технології вирощування і виробництва курячого м’яса без антибіотиків та стимуляторів росту під брендом Епікур, перші продажі стартували 24 грудня 2017 р. Відвідуючи семінари та конференції провідних європейських фахівців з птахівництва, ми дізналися, що вектор розвитку нашої галузі в Європі і США спрямований на здорове харчування і відмову від антибіотиків при вирощуванні птиці. Для нашої команди це був, напевно, найсерйозніший виклик за останні 5 років, але ми його прийняли. Створили робочу групу проекту, залучили європейських консультантів для вдосконалення технології без антибіотиків і почали експерименти !!! Спочатку половину пташників в рамках однієї бригади, далі-більше ... і .... на сьогодні 50% нашої птиці вирощується без антибіотиків та стимуляторів росту! Ми ще в середині шляху, необхідно ще багато зробити, але і зроблено вже немало! Більшою мірою все це стало можливим завдяки бажанню кожного досягти поставленої мети шляхом згуртованої командної роботи. Команди об'єднаної і окриленої єдиною метою.

2) Нами була розроблена і впроваджена (на сьогодні вже на 6 з 11 бригадах) система «Бригадний підряд». Сама технологія вирощування без антибіотиків вимагає ще більшої біобезпеки, суворе дотримання гігієни як особистої, так і на бригадах, працівникам не можна утримувати птицю в підсобних господарствах. Необхідний ще більший контроль на всіх етапах вирощування. Система передбачає великі повноваження бригадирів, великі заробітні платні і меншу кількість працівників. Ця система управління пташниками європейського зразка, дозволить ефективніше управляти вирощуванням. При виробництві кормів ми лабораторно досліджуємо і контролюємо якість вхідної сировини на предмет відсутності мікотоксинів і відповідності необхідним параметрам. На виході наша продукція піддається додатковим дослідженням в незалежній лабораторії на предмет дослідження на відсутність антибіотиків.

3) Одна з ключових цінностей нашої компанії - це екологічність ведення бізнесу. Уже на сьогодні ми навчилися утилізувати відходи і використовувати їх для підігріву води для виробничих потреб, також частина відходів придатна для подальшого використання фермами з вирощування норок. У людей, які живуть поблизу, не повинно бути питань до нашої фабриці.

Ваш життєвий девіз (кредо): Постійний рух, вдосконалення: не боротьба з вигаданими героями, наслідування когось, а кожен день намагатися ставати краще, ніж ти був вчора. Таке у мене кредо. Це не обов'язково якісь супердосягнення, подолання, рекорди ... Треба просто розуміти, що сьогодні ти встиг більше справ, зробив щось потрібне, корисне. Коли ти дієш як соціальна одиниця - створюєш продукт, який приносить користь світу, людству, - це не порожній звук, не гучні слова, це багато коштує. І обов'язково необхідно вірити в створюваний продукт, розуміти, що він дійсно затребуваний і корисний.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Їжджу в баню, займаюся спортом. Можу з'їздити до Польщі, благо - поруч. Люблю подорожувати.

 

Леонід ЦЕНТИ́ЛО

Директор ТОВ «Агрофірма «Колос»

Заслужений працівник сільського господарства України.

Кандидат сільськогосподарських наук

Кавалер Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня

Кавалер ордену Святого Миколая Чудотворця

Кавалер ордену Святого Великомученика Георгія Побідоносця

Подяки Київської облдержадміністрації

Знак пошани Київської облдержадміністрації

Почесні грамоти Міністерства аграрної політики та продовольства України

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2017 році:

Організація та проведення всеукраїнського фестивалю «Ми діти твої, Україно!». Присвоєння підприємству статусу «Племінний репродуктор з розведення великої рогатої худоби Української чорно-рябої молочної». Відкриття навчально-виробничого центру НУБіП України. Відзначення підприємства нагородою журналу Farmer «Аграрна Еліта України» в номінації «Інноваційність». Перемога футбольної команди «Колос» в районному чемпіонаті, відкриття після реконструкції нового стадіону

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Життєві принципи – обізнаність, наполегливість та цілеспрямованість. Кредо – надіятись на себе та вірити в допомогу людей.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Особистістю.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Добробут, благополуччя та мир на землі.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Успіх – це довіра людей.

Ваш улюблений афоризм? Часом можна зробити крок назад, щоб потім зробити два кроки вперед.

Головні труднощі у Вашій роботі? Здається,  часу  і  не  гаю, а  не  встигаю,  не  встигаю! (Ліна Костенко).

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Відзначаємо в колі працівників господарства.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Коли матиме чітку національну політику до розвитку власного сільського господарства.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому?

Щастя – в розквіті українського села та впевненості в новому дні.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... відкрию нові можливості».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Я заздрю молоді, тому що в їхніх руках – майбутнє.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Довірливість.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Борщ по-пустоварівськи.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Власна історія життя.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Ремесло Василь Миколайович.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Статуя Свободи. Воно б символізувало незламність духу.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Пустоварівка.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В Макдональдс.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головне досягнення – народжені діти та внуки. Помилка – нереалізовані плани через власні прорахунки.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Робота.

 

 

 

 

20 грудня в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося чергове засідання Робочої групи з розвитку органічного виробництва. Серед вже традиційних тем, що до вдосконалення законодавчої бази в сфері органічного виробництва особлива увага приділялася інструментам зі стимулювання збуту, розширення можливостей для українських компаній та міжнародній промоції продукції українського виробництва.

Менш ніж за 2 місяці відбудеться головна органічна подія світу – BioFach 2018, де Національний павільйон України буде представлено вже вп’яте. За останні чотири роки площа павільйону зросла майже вдвічі з 70 кв.м до 130 кв.м у 2018 році, компаній-експонентів — з 8 до 18 відповідно.

Подібні темпи зростання присутності обумовлені реальними можливостями, що надають міжнародні заходи для вітчизняних виробників. Так, наприклад, за даними профільного міністерства,за 4 дні виставки 2016-го року 14 українських експонентів змогли провести понад 500 ділових зустрічей з потенційними покупцями. В результаті було підписано контрактів на загальну суму 3,5 млн євро. Слід зазначити, що це менш ніж 5% від загальної кількості виробників, що дійсно використовую всі можливості маркетингу.

Відповідно до даних Міністерства аграрної політики та продовольства наразі в Україні під органічним сільським господарством зайнято 362’281 Га землі, а кількість сертифікованихвиробників складає – 305. У порівнянні з 2011 роком ці показники зросли на 34% та 96% відповідно.  Але чи зростає при таких темпах виробництва збут на зовнішні ринки?

«Звичайно, динаміка експорту «органіки» з України показує зростання, але імпортери все частіше наголошують, що експортують ті ж самі компанії, що були на ринку 2 роки тому, новачки ж поки що «пасуть задніх»... І мова тут стосується невеликих органічних виробників, для яких питання збуту сьогодні є найболючішим. Так як на внутрішньому ринку попит на їх сертифіковану продукцію ще не достатньо сформований, збут продукції за кордон все ж залишається в пріоритеті.»– відзначила Марія Махновець, експерт з органічного експорту та налагодження торговельних зв’язків та співзасновник проекту Agroportex

На думку експерта труднощі виходу органічних виробників на зовнішні ринки зумовлені рядом факторів. Експорт органічної продукції передбачає перевірку якості відвантаження на наявність шкідливих речовин, що веде за собою додаткові витрати, які не кожен експортер може собі дозволити. Крім того, нещодавні нововведення щодо додаткового контролю імпорту органічної продукції походженням з України зробили сам процес експорту дорогим та набагато ризикованішим.

Погані знання іноземних мов, а іноді їх відсутність, також даються фермеру взнаки. Проблема комунікації та відносин між покупцем та продавцем бодай не найрозповсюдженіша. Перше знайомство та переговори можуть помилково сформувати негативне враження в покупця. Працюючи з українським ринком, покупцеві не вистачає інформації щодо надійності потенційних постачальників та немає індикаторів для оцінки можливих ризиків або їх відсутності.

Продовженням теми нових можливостей для українських виробників стала презентація нового проекту по підтримці збуту – B2B Маркетплейс«Первинного ринку органічної продукції України». За словами ініціаторів проекту AgroportExі покупці, і продавці потребують гарантій, і саме первинний ринок спроможній гарантувати покупцям ціни від виробників, відсутність посередників та надає можливість оцінювати ризики потенційних партнерів та впливати на їхню репутаційну історію.

AgroportEx є альтернативою традиційним українським дошкам об’яв та закордонним спеціалізованим майданчикам. Тому що перші не гарантують покупцям простежуванність виробничо-збутових ланцюгів органічної продукції і надійність продавців, а другі – не пристосовані до ментальних та інфраструктурних реалій українського ринку (комісійні с кожної гривні мотивують будувати подальші відносини в обхід майданчиків, а відсутність навіть мобільної версії сайту та сповіщення лише електронною поштою робить їх не зручними для постійного використання).

«Треба формувати не ринок чуток, а відкритий ринок з репутаційною історією всіх учасників. Чого потребують покупці? Певного об’єму за найнижчою ціною та з перевіреного джерела. Чи треба виробникам знижувати вартість для цього? Звичайно – ні. Треба сформувати «Первинний ринок» та надати прямий доступ до виробників без посередників та за прозорими правилами.

Agroportex – це той самий Uber, але для агровиробників. Так як для водія необхідні машина та права, так і для «органічного» фермера – сертифікат з зазначеною органічною продукцією, згідно з яким він може її вирощувати та відповідно – реалізовувати. А прозора система формування індексу бізнес-репутації та прослідкованість виробничо-збутових ланцюгів дозволяють на рівних приєднуватися до ринку новим гравцям. Ринок потребує прозорих правил та вже готовий до інноваційних рішень.»– відзначив Дмитро Титаренко, керівник проекту та генеральний менеджер AGROPORT Ukraine.

Діяльність українського агровиробника зосереджена за межами міст (ред. без швидкісного інтернету). Більшість часу вони проводять не за комп’ютерами, не в електронній пошті і навіть не завжди є активними користувачами соцмереж. Однак, основний інструмент зв’язку, що завжди з ними – лишається телефон. Саме телефон є джерелом найбільш ліквідної інформації про товари, ціни та залишки. І саме тому рішення побудовано виключно для мобільних пристроїв та у першому кварталі 2018 року буде доступне у вигляді мобільного додатку для Android та iOS. Навчальні майстер-класи та презентації проекту вже заплановані на всіх заходах AGROPORT Ukraine 2018.

Завершуючи 5-річну стратегію розвитку «Локалізація агробізнесу – фокус в регіони», з 2018 року АГРОПОРТ буде постійно проходити в трьох містах і охоплювати інтереси індивідуально західних, південних і східних агровиробників та представників харчової промисловості. За словами організаторів новим регіоном, що об’єднає інтереси Півдня, Херсон став не випадково. Окрім інтересів безпосередньо учасників і партнерів заходу це обумовлено й новими можливостями для органічних виробників. Адже саме Херсонщина є одним із лідерів у виробничо-збутових ланцюгах України. Також в рамках ділової програми всіх наступних форумів органіка як трендовий напрямок Climate-Frendly Farming стане логічним продовженням теми адаптації сільського господарства до змін клімату.

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені