Агропром

Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) та сертифікаційний орган «Органік Стандарт» за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України презентували посібник «I CAN EXPORT ORGANIC. Огляд ринку та регулювання органічних товарів у Канаді».

Як зазначив Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, що завітав на презентацію посібника, на даний момент є особливо важливим розширення асортименту експорту української продукції до Канади, що в майбутньому, звичайно ж, переросте у кількісне нарощення поставок.

«Сподіваємося, що компанії, які скористаються інформацією з посібника, зможуть більш ефективно виходити зі своєю продукцією на канадський ринок. І продовжать ту позитивну динаміку, що вже спостерігається по таким експортним напрямкам як меблі, взуття, текстиль та кондитерська продукція. Це все демонструє, що діяльність проекту CUTIS приносить реальні результати», – сказав Посол.

Зазначимо, що зростання показників експорту продукції українського виробництва протягом першого року дії Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною (вступила в силу в серпні 2017 року) свідчать, що чимало представників бізнесу вже користуються її вигодами. Органічні товари, виробництво яких має ряд позитивних екологічних наслідків для України, є надзвичайно затребуваними у Канаді.

Як зазначила Зоя Павленко, експерт з охорони навколишнього середовища проекту CUTIS, наразі канадський ринок органічних товарів є п’ятим за обсягом у світі із грошовим вираженням близько $5.4 млрд CAD (дані FiBL & IFOAM – Organics International (2018): The World of Organic Agriculture. Statistics and emerging trends).

Канадський органічний ринок невпинно зростає впродовж останнього десятиліття, опереджаючи середні показники харчової галузі. Ніколи до цього так багато канадців не цікавилися органічним сектором: 2/3 населення країни купують органічні товари щотижня. Причому, левова частка цих товарів у Канаді представлена органічною їжею та напоями.

«Канада – одна з 10-ти країн із найвищим споживання органічних товарів. В 2016 році канадці в середньому споживали органіки на 83 євро на одну людину», – повідомила Зоя Павленко.

Все це відкриває великі перспективи для українських компаній, що зацікавлені в виході своєї органічної продукції на канадський ринок.

Український органічний ринок в обсягах невеликий. Згідно з дослідженням FiBL & IFOAM, продажі органічних товарів у мережах супермаркетів в Україні по результатам 2016 року склали 21 млн євро, що в 143 рази менше, ніж в Канаді.

Разом з тим, український органічний ринок демонструє надзвичайно позитивну динаміку росту. За інформацією Валентини Заєць, начальника відділу технологій виробництва харчових продуктів Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України, на даний момент налічується близько 529 операторів органічного ринку, з них 304 займаються сільськогосподарським виробництвом. За останні 5 років кількість органічних виробників виросла майже в 2 рази. Під органічне виробництво сертифіковано більше 420 тис га. Це близько 1% від загальної площі сільхозземель в Україні. Можна констатувати, що темпи розвитку органічного виробництва в Україні перевищують світові показники десь в 5 разів, зауважила Валентина Заєць.

«Органічне виробництво особливо може бути цікавим невеличким фермерам», – впевнена вона.

Як зазначила Марія Махновець, консультант з питань експорту органічної продукції, найбільше виробників органічної продукції зосереджено на півдні України – в Одеській та Херсонській областях. В Одеській області створено кластер компаній, що спеціалізуються на органіці.

Що стосується канадського ринку, то будь-який сільськогосподарський продукт, який називається органічним, регулюється Канадською агенцією з контролю за харчовими продуктами (CFIA). При експорті органічної продукції до Канади потрібно звернути особливу увагу на митні тарифи та вимоги щодо пакування і маркування органічної продукції, що можуть відрізнятися як від українських, так і європейських.

Сергій Галашевський, директор сертифікаційної компанії «Органік Стандарт», розказав про особливості сертифікації органічної продукції на канадському ринку. Він також звернув увагу на такий важливий момент як репутація в органічному виробництві.

«З одного боку, виробники, що займаються органічним виробництвом, мають кращий «імідж» на ринку та нерідко кращі експортні можливості. З іншого боку, в органічному виробництві легше зіпсувати репутацію. Один недобросовісний виробник здатний зіпсувати репутацію всьому сектору», – впевнений Сергій Галашевський.

Звертаємо увагу, що проект CUTIS виділяє органічні товари серед інших експортних напрямів, надаючи як консультативну, так і фінансову підтримку українським органічним виробникам. Проект готовий компенсувати 50% затрат підприємства на сертифікацію за канадськими органічними стандартами. Відшкодування буде відбуватися по факту надання копії оплаченого рахунку та звіту сертифікаційного аудиту з позитивним висновком.

На завершення Сергій Осипенко, засновник науково-виробничого підприємства «Інститут Текмаш», президент громадського об’єднання «Асоціація органічного землеробства», поділився реальними прикладами виходу на канадський ринок з технологіями переробки органічної продукції. Успіхи Сергія Осипенка доводять, що український органічний виробник може вийти на канадський ринок, за умови, що його продукція якісна і здатна зацікавити канадського споживача.

3–4 жовтня  2018 року відбулася конференція «Свинокомплекс-2018». Уже традиційно AGP Group проводить конференцію у місті Львів.  https://www.youtube.com/watch?v=ME_c-wWL470&t=2s

Тема конференції «Чинники відтворення» вибрана не випадково, адже одним із шляхів підвищення інтенсивності ведення галузі свинарства є поліпшення відтворення стада, збільшення виходу і збереженості поросят, що забезпечує високий біологічний потенціал відтворювальної здатності – можливість одержувати від однієї свиноматки протягом року більше двох опоросів та понад 30 поросят.

 

Конференцію відвідали представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, наукових установ, комерційних компаній, які працюють в галузі свинарства, ветлікарі та біотехнологи свинокомплексів Львівщини та інших областей України.

Два дні учасники конференції мали змогу відвідувати такі лекції, як: цирковірусна інфекція; cтабільність доксицикліну у водних розчинах; лептоспіроз: захворювання, симптоми, лікування, вакцинація, системи ерадикації; фруктани — їх роль і вплив на організм свиней; пахово-мошонковігрижі у свиней; диференційна діагностика патологій респіраторної системи свиней; порушення відтворної функції свинок у наслідку перенесених інфекцій; профілактика та лікування репродуктивних проблем у свиноматок після опоросу; таврування напівтуш та інші.

Вкотре незмінним партнером виступає чеська компанія ТЕКРО, яка запроваджує чеські технології для свиноферм. Спікером від компанії на цьогорічному семінарі був один з кращих репродуктологів України в галузі свинарства, канд. вет. наук Олександр Бабань з доповіддю «Протоколи контролю репродукції у свиней». Під час свого виступу Олександ Бабань висвітлив  питання фізіології репродукції у свиноматок та можливі варіанти розладу відтворної функції. Спікер чітко та зрозуміло висвітлив протоколи для стимуляції статевої циклічності, провокування овуляції та підвищення заплідненості, як у ремонтних так і основних свиноматок. Розглянули питання синхронізації статевої циклічності та профілактики ембріональної смертності.

Про бізнес модель, корпоративну культуру, профіль споживача, карту цінностей та інше розповів директор чеської компанії ТЕКРО Йозеф Вондроуш. Адже для того, щоб отримати високі результати власнику бізнеса потрібно вникати у всі бізнес-процеси свинокомплексу. Це і управління собівартістю продукції, побудова грамотного фінансового обліку на фермі, підбір та мотивація персоналу, побудова виробничих процесів та інше.

 

Інформаційний партнер: інформаційна агенція "БІЗРЕЛІЗ"

 

10-13 вересня відбулася ХІV Міжнародна конференція «Птахівництво-2018»

https://www.youtube.com/watch?v=IsKZRpUu6eo в м. Трускавець в КК «Ріксос Прикарпаття». Про стан та перспективи галузі розповів генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України» Карпенко Сергій Михайлович:

«За 2017 рік в с/г підприємствах вироблено найбільше м’яса бройлера 94,3%, м’яса індиків – 2,3%, м’яса качок – 0,18%, м’яса гусей – 0,1%, інші видів м’яса 3,2%.

В 2017 році спостерігається зростання промислового виробництво м’яса бройлерів на 3,3% або на 30 000 тонн., а за 7 місяців 2018 року виробництво  в с/г підприємствах зросло на 5,6%.

Було експортовано рекордну кількість м’яса птиці  в 2017 році: 270 000 тонн. В 2018 році цей показник сягне позначки в 290 000 тонн.

Поряд із збільшенням експорту спостерігається тенденція до збільшення імпорту в Україну м’яса птиці. В минулому році імпортовано 116 000 тонн, а в поточному очікується на рівня 130 000 тонн.

Протягом 2017 року в ЄС було експортовано 66,7 тис. тонн м’яса птиці і м’ясних продуктів. Україна займає 3-є місце серед всіх країн, які експортують в країни Європейського Союзу.

Споживання яєць у 2017 році складало 247 штук на людину. У 2018 році прогнозується збільшення споживання яєць до 254 штук на людину.»

Не менш цікавими виявилися доповіді  про: «Сучасні підходи до законодавчого регулювання обігу ветеринарних препаратів, кормів і кормових добавок», «Першочергові завдання Держпродспоживслужби України в сфері ветеринарної медицини галузі птахівництва і безпеки її продукції», «У злагоді із сучасністю: багаторівневе підлогове обладнання відкриває нові можливості розвитку яєчного та м’ясного напрямків птахівництва», «Сучасні системи утримання курей-несучок відповідно до директив ЄС», «Контроль якості комбікормів в лабораторії і в процесі виробництва», «Дотримання правил біобезпеки - збереження поголів’я!», ««Особливості вирощування та утримання високопродуктивних кросів курей», «Інфекційний бронхіт курей. Епізоотична ситуація в світі.», «Складнощі в процесі діагностики респіраторних захворювань у бройлерів» та інші.

Практичною та корисною доповіддю відзначився директор чеської компанії ТЕКРО Йозефа Вондроуша: «Соконкуренція, практичний досвід торгової марки «Золоті яйця». На прикладі ТМ «Золоті яйця» розповів про бізнес модель партнерських відносин декількох виробників яйця.

На семінарі «Диформіати - надійна стратегія для підвищення продуктивності та безпеки в птахівництві» Доктором Стеваном Петровичем був презентований новий продукт FORMINDF– підсилювач продуктивності з бактерицидною дією для оптимізації годівлі птиці.  

Стеван Петрович, представник німецької компанії АДДКОН, розповів про нові можливості для збільшення цінності продукції птахівництва: «Адже очевидно, що тренд збільшення продуктивності та зниження витрат за яким ми рухалися останнім часом, потрібно коригувати. По-перше, потрібно враховувати глобальний тренд на безпеку продукції. Споживачі налякані проблемою резистентності бактерій. По-друге, ми можемо отримувати високі показники продуктивності, але вони не стабільні. Є багато факторів, які знижують показники на окремих групах або в певні періоди.

Ще 17 років тому, в 2001 році, Європейська комісія зареєструвала перший стимулятор росту, або підсилювач продуктивності, який не є антибіотиком. Це був диформіат калію.

Через 16 років, за підсумками 2017 року, виробник диформіатів, компанія АДДКОН з Німеччини, визнана номером один у світі серед виробників кормових кислот. Німецька компанія Addconдовела ефективність диформіатів своєї лідерської позицією на ринку.

Високі бактерицидні властивості та безпека диформіатів сприяють збільшенню ефективності м'ясного та яєчного птахівництва та відкривають нові можливості для зниження витрат.»

Конференція тривала 3 дні, які були насичені корисною та практичною інформацією: про хвороби птиці, діагностику, лікування, профілактику, годівлю, біобезпеку та інше.

Компанія ТЕКРО дякує своїм партнерам, клієнтам, друзям за зустріч на стенді. До нової конференції в наступному році.

 

Інформаційний партнер: інформаційна агенція "БІЗРЕЛІЗ"

 

 

У рамках проведення АГРОПОРТ Схід Харків 2018 в перший день форуму 11 жовтня відбудеться презентація оновленого формату українців на Biofach 2019 – Organic Ukraine Business Hub. Про це повідомила Президент Асоціації «Органічна Україна» Олена Березовська на круглому столі у Києві в рамках підготовки до Всесвітнього дня продовольства.  

 

«Головна ціль панелі – представити учасників, які будуть презентовані на національному павільйоні та дати можливість усім бажаючим максимально проявити себе на міжнародних ринках. Це, насамперед, стосується локального виробництва і малих фермерів, які потребують впевненості як моральної, так й економічної», - зазначила Березовська.

Окрім цього, 11 жовтня на АГРОПОРТ  Схід  Харків 2018 відбудеться обговорення оновленого формату Національного павільйону, де постануть такі питання: можливості органічних виробників, концепція та маркетинг 2019, програма нетворкінгу.

 

Дмитро Титаренко, генеральний менеджер AGROPORT Ukraine, відмітив, що цього року в програмі АГРОПОРТУ особливе місце відведене саме для органіки. З одного боку вона націлена на популяризацію цього трендового напрямку в цілому, з іншого – це вже підготовка нового проекту АГРОПОРТУ за межами України – промоції українських виробників на Biofach 2019.

«В Харкові матимемо насичену ділову програму, а також не менш насичену розважальну. Окрім цього, у межах святкування п’ятиріччя форуму пройде наша незалежна премія з використанням реальних Індексів бізнес-репутації. До того, цього року ми ввели додаткову номінацію для органічних виробників. А 12-го числа у Харкові будуть проходити KharkivFashionDays, і деякі дизайнери, що представляли свій одяг на UkranianFashionDays, виявили бажання показати і свої еко-колекції в рамках нашої програми святкування». Більше того, для учасників форуму буде створено найдовшу алею органічної продукції, а також встановлено рекорд з приготування медовику.

 

Вже вдруге AGROPORT Ukraine доводить, що Україна на «сировинний придаток», а потужний органічний виробник  - в нас вирощують та виробляють понад 600 найменувань органічної продукції, з яких можливо приготувати будь-яку страву. А готувати святковий органічний медовик  у 110 кг будуть професійні кухари зі світовим ім’ям.

 

 

 

Довідкова інформація:

АГРОПОРТ (www.agroport.ua) – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за підтримки ФАО і входить в календар ООН. Традиційно тематика заходу корелюється з генеральною лінією ФАО і підтримує тематику Міжнародних років, які приймає Генеральна асамблея ООН. З 2016 АГРОПОРТ об’єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів. З 2018 року АГРОПОРТ проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників.

 

BIOFACH (https://www.biofach.de) – провідна світова виставка органічної продукції, що проводиться в Нюрберзі. Организатором національного павильону з 2019 року виступає компанія Agroportex.bio. Компанія була сформована як окремий напрямок з «Розвитку органічного ринку України та промоції органічної продукції українського виробництва» в 2017 році рамках діяльності проекту «Агропорт Україна». Останні 29 років поспіль Biofach збирає органічних виробників з усього світу. Перший захід починався з 197 учасників і 2500 відвідувачів в Людвігсхафене в 1990 році. З 1990 року Biofach проходить в Нюрнберзі, де в перший свій рік зібрала 1276 експонентів і понад 21000 відвідувачів.

 

Розміщено на правах партнера

 

 

18 вересня у смт. Сарата, Одеської області агрохімічна компанія Grossdorfу співробітництві з виробничо-комерційною фірмою «Тігос» відкрила нове виробництво рідких добрив КАС.

Потужність виробництва складає 60 тисяч тонн КАС на рік. З відкриттям заводу в Одеській області потужності компанії Grossdorfз виробництва рідких добрив зросли до 410 тисяч тонн на рік.

Відкриття заводу суттєвим чином оптимізує логістику компанії з доставки КАС у південний регіон. Крім того, Grossdorfрозглядає південний регіон як базовий для розвитку портової інфраструктури та планує імпортувати сировину не тільки з Середньої Азії, а й з Європи та Перської затоки. «Ми рухаємося ближче до клієнта. Компанія Grossdorfотримує сировину з Європи та Середньої Азіїї, але транспортування цієї сировини для виробництва КАС з центральних областей у південні є затратним. Тому ми побудували у смт Сарата виробничу базу, і базу зберігання сировини. У перспективі 2019 року є плани диверсифікувати ринки постачання сировини для виробництва КАС», - розповів Сергій Рубан, комерційний директор компанії Grossdorf.Введені потужності дозволять компанії забезпечувати КАС всю Одеську область, а також розглянути можливість експортудобривз виробничого підрозділу в смт Сарата в Молдову.

Компанія «Тігос»є потужним гравцем ринку півдня України. Вона  стане споживачем продукції, яку випускатиме в альянсі з компанією Grossdorfта буде реалізовувати її на місцевому рівні іншим  виробникам. За словами Сергія Рубана, майданчик для виробництва заводу підбирали півроку і після цього будівництво було розгорнуто дуже швидко. Оскільки більшість технологічних ланцюжків компанією оптимізовані і удосконалені завод закінчили у найкоротші терміни – півтора місяці. Технологію виробництва Grossdorfпортувавз черкаського заводу, обладнання на новому заводі теж власного виробництва. Наразі додатково добудовуються інженерні мережі і до кінця року можливості зберігання становитимуть 5 тис тонн КАСу. На даний момент можливості відвантаження КАС з виробничого підрозділу в смт Сарата складають 200-260 т/добу автомобільним транспортом, 600-700 т/добу залізничним транспортом.

Об’єм ринку КАС в 2018-2019 роках складає 800-950 тисяч тонн на рік. Потенційне споживання КАС в Одеській області становить близько 60-80 тисяч тонн на рік. Експерти прогнозують, що виробництво цього виду добрив може бути стримане дефіцитом карбаміду (сировини для КАС) в Україні.

Довідково.Агрохімічна компанія Grossdorfстворена в 2016 році на основі поєднання українського і німецького досвіду роботи на агрохімічному ринку. Основними напрямками діяльності компанії є виробництво, імпорт, транспортування добрив, а також надання послуг з внесення безводного аміаку. Потужність виробництва рідких добрив КАС становить 350 тис т/рік. Частка компанії на ринку КАС склала 15%.Обсяг виробництва компактованих добрив близько 60 тис.т/рікОсновна спеціалізація компанії – постачання основних добрив для точного землеробства.

Виробничо-комерційна фірма «Тігос» заснована в 2000 році. Основними видами діяльності компанії є закупівля і перевалка зернових культур, що становить більше 200 тис тонн на рік. Компанія щороку реалізує близько 50 тис тонн на рік добрив та володіє двома залізничними під'їзними коліями загальною протяжністю 800 м, складськими приміщеннями загальною площею більше 10000 кв.м, 10 одиницями вантажних автомобілів. Дочірні підприємства: ПП «Агро-соя» та ТОВ «Саратський комбінат хлібопродуктів». Також ВКФ ТОВ «Тігос» є співзасновником ТОВ «Поромний комплекс» Орловка», єдиною в Україні міжнародної переправи через Дунай.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені