Агропром

4 апреля 2019 года, представителям первых восьми агрокомпаний Херсонщины специализирующихся на выращивании и хранении лука, была продемонстрирована работа нового оборудования для очистки лука от кожуры.

Инженерами АО «КЭМЗ» (Каховський експерементальний механічний завод), под руководством главного конструктора завода Александра Уланова, создана принципиально новая линейка машин для очистки лука от кожуры. Оборудование такого типа не производиться на постсоветском пространстве, а некоторые технические решения заложенные в линии не имеют аналогов и в мировой практике машиностроения аналогичного оборудования. 

Главным отличительным качеством данного оборудования от предыдущих машин для очистки является реализация принципиально  нового метода очистки лука. Лук очищается от кожуры без использования абразива травмирующего (оцарапывающего) сырье, и воды, которая сама по себе является достаточно дорогим ресурсом, и что белее важно, применение воды в технологиях очистки значительно сокращает срок хранения очищенного сырья.

В нашей новой линейке машин, лук очищается  сжатым воздухом. Кроме того, в составе линии V-ST.05 нашим гостям была представлена в работе машина для полуавтоматической обрезки луковиц от перьевой и корневой частей, которая на ряду с пневматической очисткой, является ключевым элементом всей технологической линии. 

Центральным мотивом разработки данного оборудования явилась нацеленность на механизацию технологического процесса  очистки лука от кожуры.

Следует отдельно отметить, что для очистки лука с производительностью до 1 тонны в час, руководителям фермерских хозяйств необходимо нанимать персонал в количестве 100 человек. При средней оплате труда 250 грн. ($10) в смену, месячный  бюджет зарплаты  составляет 750 000 грн. ($28 000), в то время, как используя нашу технику, которую обслуживают не больше 7 операторов, месячный бюджет оплаты труда не превышает 80 000 грн ($3 000).  На этом фоне окупаемость нашего оборудования не превышает 4-5 месяцев!

С работой нашей техники познакомились представители следующих компаний:

ООО «Грин Тим», ООО «Грин Тим»,  «Интерфуд Юкрейн»«Интерфуд Юкрейн», МПП «Ерида» СФХ «Акант», ТОВ «Ди-Трейд групп», ФХ «Лейла»,  ПСБ «Диамант», и ФХ «Время». 

Презентацию провел председатель правления АО «КЭМЗ» Игорь Бжезицкй. После краткого рассказа о нашем заводе, была представления характеристика каждой отдельной единицы оборудования, а затем продемонстрирована работа всего комплекса машин.

Участники презентации дали высокие оценки новой разработки и выразили пожелание в скорейшем времени ввести представленное оборудование в программу государственной компенсации.

Найбільший аграрний захід Східної Європи стартував на території Міжнародного аеропорту «Львів». Це знаковий захід для агровиробників України. Враховуючи важливість заходу не тільки для галузі АПК, а й для країни загалом, AGROPORT West Lviv 2019  вже за перший день відвідали тисячі людей, серед них прем’єр-міністр  Володимир Гройсман, керівники області та  профільного міністерства.

 

На відміну від традиційних виставок AGROPORT – захід мультиформатний і проходить окремо у  трьох містах (Львові, Херсоні та Харкові), щоб максимально врахувати регіональні особливості. Це такий інтерактивний майданчик, де можуть зустрітися усі учасники цього процесу: фермери, бізнес, влада, представники громадськості; показати свої досягнення та обговорити проблеми. Форум входить до офіційного календаря заходів ФАО, проводиться за підтримки Мінагрополітики та Львівської обласної державної адміністрації.

–Агропромисловий комплекс – рушійна сила нашої економіки. Але ми поки й на третину не використовуємо його можливостей, – заявив на відкритті заходу прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Не менше чверті валового продукту має займати агропромисловий комплекс. Найближчими роками буде більше інвестицій в галузь АПК. Торік в агропромисловий комплекс і переробку було вкладено капітальних інвестицій на суму 90 млрд грн. Суттєво треба збільшувати кількість інвестицій, щоб ми могли виробляти більше, якісніше, швидше. Треба створювати кінцевий продукт споживання на якому буде написано «Зроблено в Україні».

 

Головна мета Форуму – розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, створення передумов виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин. На сьогодні AGROPORT UKRAINEце вже ціла система підтримки виробників. Організатори намагаються підвищувати обізнаність фермерів, давати нові знання, демонструвати кращі технології.  За словами в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольги Трофімцевої, AGROPORT це захід, який уже став брендом. Тут збираються найбільш зацікавлені, об’єднані спільною справою люди і спільно можуть зробити багато важливого для галузі і країни.  

 

– Аграрний сектор в Україні – це локомотив економіки, – говорить очільниця відомства.– Минулого року галузь заробила 18,8 млрд дол. І особливо треба відзначити, що аграрні виробники це ще й найбільш дисципліновані платники  податків та роботодавці. Я думаю, що аграрії на сьогодні це взірець відповідального  бізнесу.

На нинішньому, 10-му  AGROPORT основні відвідувачі – переважно фермери західного регіону.  А учасники – їх близько  півтори сотні, зібралися з усієї України – вони представили сучасну аграрну техніку, новітні технології  вирощування та переробки продукції, новинки селекції  тощо. До речі, на виставці окрім іноземних технологій представлено і чимало українських розробок: вітчизняна техніка, яка найкраще пристосована до наших ґрунтів, унікальні препарати захисту та добрива, які підходять для виробництва продукції саме в західних регіонах України. Серйозним інструментом для просування фермерської продукції на міжнародний ринок стане мобільний додаток AgroportEх.Bio, англійську версію додатку було представлено  на виставці. Це розробка українських фахівців, але працюватиме додаток на міжнародному рівні і допомагатиме фермерам без посередників знаходити покупців своєїпродукціїза кордоном.

 

Паралельно з експозицією проходять  стратегічні сесії, на якій фахівці обговорюють найважливіші питання галузі. Особлива увага цього року приділена органічному виробництву та сталому розвитку сільських територій. Експерти обговорили, як в умовах України гармонізувати розвиток аграрної галузі загалом й фермерства зокрема, розвиток територій  та дбайливе ставлення до навколишнього середовища. 

–Сталий розвиток  передбачає синергію трьох складових: економічної, соціальної та екологічної, – говорить Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні. – Іншими словами, це розвиток, який має максимально задовольняти нинішні потреби людства, не завдаючи  шкоди довкіллю.Від втілення цих цілей на місцевому та регіональному рівнях Україна тільки виграє. 

 

Саме такий, дбайливий до споживача і до землі, екологічний спосіб виробництва продуктів має стати в Україні основним. До того, ж на органічні продукти величезний попит у світі, а наша країна має величезний потенціал: чорноземи, на яких можна отримувати хороші врожаї і без «хімії».

Організатори AGROPORT намагаються максимально задовольнити потреби агровиробників. Одна з основних – знайти добросовісного партнера і налагодити контакти. Тому традиційно наприкінці першого дня Форуму проходить ділова вечеря та вручення незалежної премії серед агровиробників регіону – AGROPORTAwardsLviv2019. Спільно з керівництвом області  визначили господарства і підприємства, що за підсумками року показали кращі результати в одній з 10 номінацій.–Мета цього заходу – зібрати виробників-лідерів, які ведуть активну діяльність в регіоні. Наші учасники хочуть знайомитися з місцевим бізнесом і такий формат підходить якнайкраще, – пояснює генеральний менеджер AGROPORT Ukraine Дмитро Титаренко.– Рейтинг складається за конкретними індексами, визначається реальний потенціал. Все відкрито – кожен учасник може отримати доступ до своїх даних і побачити, за якими параметрами хто кого випередив. Усі в рівних умовах, вплинути на результати ніхто не може. Наша місія – формувати прозоре бізнес-середовище. Тому хороша  репутація  для нас не менш  важлива, ніж успішна бізнес-діяльність.

Цього року партнером премії стала компанія YouControl. Це аналітична онлайн-система, що з понад 50 джерел формує повне досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Це не просто дані, а готова аналітика, на основі якої можна приймати виважені рішення.

Нагородження переможців і неформальне спілкування з ними відбулося вже традиційно у Музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня» – компанія Carlsberg Ukraine є давнім і постійним партнером Форуму.

До речі, наступний AGROPORT пройде 18-20 липня у Херсоні. 

Переможці третьої агропремії AGROPORTAwardsLviv2019

Рослинництво: ТзОВ «Гомін»

Птахівництво: ФГ «Західптиця»

Дрібне тваринництво: ФГ «Добра корівка»

Рибництво: ТзОВ «Карпатський водограй»

Харчова промисловість: ТзОВ «Агро-Інвест»

Садівництво: ФГ «Ромалін»

Органічне виробництво: ФГ «Соломея»

Виробництво м’яса: ТзОВ «Галичина-Захід»

Молочна галузь: ПП Агрофірма «Лугове»

Кооперативи: СВК «Добротворець»

«Ліга виробників харчових продуктів», яка має майже двадцятирічний досвід участі в адаптації українського законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів до європейського, висловлює занепокоєння щодо проекту Закону України №10117 від 01/03/2019«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків»«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків». «Ліга виробників харчових продуктів» наголошує, що законопроект №10117 містить неналежне обґрунтування необхідності його прийняття, суперечить чинному законодавству України та може створити умови для недобросовісної конкуренції на ринку харчових продуктів в Україні.

Законопроектом №10117, який був зареєстрований у Верховній Раді України 01 березня 2019 року, пропонується внести низку суттєвих змін до законодавства України, зокрема: обмежити місткість тари енергетичних напоїв, обмежити рекламу енергетичних напоїв на радіо і телебаченні лише на  період з 8:00 до 23:00, заборонити роздрібний продаж енергетичних напоїв для осіб до 18 років та енергетичних напоїв із вмістом алкоголю.

Шляхом внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» законопроект прирівнює енергетичні напої до алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у яких, за висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я, не існує безпечної дози споживання. Тобто до продуктів АБСОЛЮТНОГО РІЗНОГО РІВНЯ впливу на здоров’я споживачів застосовуються практично ОДНАКОВІ обмежувальні заходи і заборони.

Склад енергетичних напоїв та кофеїну давно вивчений. Безпечність цього продукту доведена багатьма незалежними науковими дослідженнями і тому енергетики вільно продаються в понад 165 країнах світу. Основними інгредієнтами безалкогольних енергетичних напоїв є кофеїн, таурин і вітаміни, які є природними компонентами багатьох харчових продуктів. Наприклад, таурин зустрічається в морепродуктах або домашній птиці, а кофеїн – у кавових зернах, у чайному листі, в какао-бобах, у горіхах кола та в насінні гуарани.

Важливо зазначити, що середній показник споживання енергетичних напоїв в Україні не перевищує 2 Л НА РІК НА ЛЮДИНУ. Ця кількість нижча, іноді в рази, ніж у країнах ЄС та США (Австрія – 10,87 л на рік на людину, Велика Британія – 11 л, США – 7 л, Польща – 4,91 л).

Незважаючи на те, що за даними з різних країн світу внесок енергетичних напоїв в загальне споживання кофеїну населенням складає менше 10%, законопроект встановлює заборони саме до цього виду харчових продуктів, що містить кофеїн. В залежності від країни, де проводилися дослідження джерел споживання кофеїну, споживачі отримують левову його частку від кави, чаю, шоколадних виробів та інших безалкогольних напоїв з різницею лише у їх процентному співвідношенні. В такому випадку під гаслом боротьби зі споживанням кофеїну можна ввести заборони на всі кофеїновмісні продукти, які українці споживають у незрівнянно більших обсягах, аніж енергетичні напої. Варто звернути увагу на вміст кофеїну у деяких продуктах, які ми споживаємо щодня, але не вважаємо шкідливими:

·      90-200 мг – в одній чашці кави-еспресо;

·      150-300 мг – в одній чашці кави по-американські;

·      40-100 мг – в одній чашці розчинної кави;

·      40-50 мг – в одній чашці чаю;

·      біля 80 мг – у 100 г чорного шоколаду;

·      50-100 мг – в 1 літрі іншого безалкогольного напою, що містить кофеїн.

В той же час в 1 літрі енергетичного напою міститься 100-350 мг кофеїну.

                                                

У 2015 році з ініціативи Європейської Комісії Європейський орган з питань безпечності харчових продуктів повторно (після 2011 року) провів найбільш всеохоплююче і  поглиблене у світі дослідження і опублікував науковий висновок про безпеку використання компонентів БЕНопублікував науковий висновок про безпеку використання компонентів БЕН, в якому зазначено: «Разові дози кофеїну до 200 мг (близько 3 мг/кг маси тіла для дорослого вагою 70 кг) не викликають побоювань з безпеки. Надходження такої ж кількості не викликає побоювань з безпеки при споживанні менш ніж за 2 години до інтенсивного фізичного навантаження при нормальних умовах навколишнього середовища. Інші компоненти «енергетичних напоїв» в типових для таких напоїв концентраціях (близько 300-320, 4000 і 2400 мг/л кофеїну, таурину і D-глюкуроніл-γ-лактона, відповідно), а також алкоголь в дозах до 0,65 г/кг маси тіла не впливають на безпечність під час отримання разових доз кофеїну (до 200 мг). Регулярне споживання кофеїну в дозі до 400 мг в день не викликає побоювань щодо безпечності для невагітних дорослих. Регулярне споживання кофеїну в дозі до 200 мг в день вагітними жінками не викликає побоювань щодо безпеки плода. Разові дози кофеїну і регулярне споживання кофеїну в кількостях до 200 мг жінками, що годують, не викликають побоювань з безпеки немовлят на грудному вигодовуванні. ЩО СТОСУЄТЬСЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ, ТО НАЯВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО РІВНЯ НАДХОДЖЕННЯ КОФЕЇНУ НЕДОСТАТНЬО. Комітет вважає, що для цих підгруп населення підставою для визначення безпечних разових доз кофеїну і його добового надходження може служити надходження кофеїну в кількостях, що не викликають побоювань для споживання кофеїну дорослими (3 мг/кг маси тіла в день)».

Під час підготовки нормативно-правових актів, які регулюють питання виробництва та обігу енергетичних напоїв, необхідно пам'ятати про взяті Україною зобов'язання перед СОТ і, зокрема, ті, що визначені в пункті 2 статті 1 Угоди СОТ СФСЗ: «Члени СОТ зобов'язані забезпечити, щоб будь-який санітарний або фітосанітарний захід застосовувався тільки в обсязі, необхідному для захисту життя чи здоров'я людини, тварин або рослин, і базувався на наукових принципах». Однак, в світі немає жодного наукового дослідження, яке могло б бути обгрунтуванням низки обмежень і заборон стосовно енергетичних напоїв, що запроваджуються законопроектом №10117.

У пояснювальній записці до законопроекту №10117 зазначено: «На сьогодні, спеціальне правове регулювання відносин у сфері виробництва та обігу енергетичних напоїв в Україні – відсутнє». Окрім того, необхідність прийняття цього законодавчого акту обґрунтовується стратегічним курсом держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Але, 6 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», який на 100% привів у відповідність до європейського вимоги вітчизняного законодавства до енергетичних напоїв, а саме – положень Регламенту (EU) №1169/2011 Європейського Парламенту і Ради від 25 жовтня 2011 року «Про надання інформації споживачам щодо харчових продуктів». В цьому Законі України визначено, що маркування енергетичних напоїв повинно включати застереження про високий вміст кофеїну, а також про те, що вживання таких напоїв не рекомендується для дітей, вагітних жінок або жінок у період лактації. Крім того, передбачено, що на упаковці енергетичного напою необхідно вказувати кількість кофеїну у мг на 100 мл напою.

Згідно з наявними статистичними даними, наведеними в незалежних дослідженнях - 1 і 22, основними джерелами кофеїну в раціоні харчування є чай, кава, шоколад та інші безалкогольні напої типу «Кола» (сумарний внесок понад 90% для осіб старше 18 років, а для верств населення меншого віку – майже 100%). Саме тому обмеження і заборони безалкогольних енергетичних напоїв є дискримінаційними, а їх обґрунтованість є вкрай сумнівною.

Зважаючи на вищенаведене законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків»«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків»не відповідає, щонайменше, таким положенням законодавства України:

-       пункту 2 статті 2 Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходіввнаслідок відсутності наукового обґрунтування запропонованих заборон;

-       частині другої статті 25 Господарського кодексу України, адже законопроектом створюються нерівні умови конкуренції для операторів ринку енергетичних напоїв з виробниками інших безалкогольних напоїв, що містять кофеїн;

-       абзацу восьмому частини другої статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» також внаслідок створення нерівних умови конкуренції;

-       статті 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», адже законопроект не відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме - доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки;

-       пунктам 1-3 частини першої статті 15 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» тому, що законопроект не базується на наукових висновках;

-       частині третій статті 3, статті 6 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», та пункту 4 Додатку №2 до цього Закону внаслідок того, що законопроектом не передбачений 2-х річний перехідний період для запровадження нового маркування, визначається інше обов’язкове маркування енергетичних напоїв.

Варто підкреслити, що саме з метою досягнення високого рівня захисту здоров’я споживачів, гарантування їхніх прав на одержання інформації для забезпечення можливості зробити свідомий вибір безпечних для них продуктів, виробники енергетичних напоїв здійснюють належне інформування споживачів про свою продукцію. Виробники не лише маркують ці напої у повній відповідності до вимог законодавства, а й намагаються надати споживачам додаткову інформацію. До того ж, деякі з них є активними учасниками соціальної ініціативи «Споживай розумно», спрямованої на інформування споживачів про необхідність дотримання рекомендованих норм споживання напоїв. У рамках цієї ініціативи виробники розміщують знак «Споживай розумно» на кожній виробленій упаковці енергетичних напоїв, а фахівці проводять постійну інформаційну роботу зі споживачами.

«Ліга виробників харчових продуктів» пропонує повернути проект Закону України №10117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків»«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків» суб’єктам законодавчої ініціативи на доопрацювання, а спільні зусилля – як представників органів влади, так і операторів ринку спрямувати на всебічне інформування споживачів про енергетичні напої з основним девізом «Споживай розумно!», який варто застосовувати і для певних видів інших харчових продуктів.

Два дні, 1200 учасників, 750 представників 265-ти провідних молочних ферм України, закордонні експерти, представники  влади, провідні експерти галузі та  гарячі дискусії на ключові теми галузі — таким видався ХІІ Міжнародний Молочний конгрес.

За словами учасників цей захід –  масштабний майданчик, який об’єднує владу та виробників та дає можливість подискутувати на важливі питання галузі і знайти консенсус.

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, привітав усіх учасників заходу:

«Я хочу подякувати усім гостям та підкреслити, що і Молочні конгреси, і більшість успішних підприємств, нові експортні ринки – це все було б не можливо, у більшості випадків, якби не існувало Асоціації виробників молока, яка цього року відзначає десятиріччя. Тому я дякую усім засновникам, консультантам, експертам, учасникам, за те, що ми разом рухаємося вперед».

Далі вітальне слово взяла в. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга  Трофімцева.

 «Я рада, що ми матимемо можливість протягом двох днів поспілкуватися з експертами, фахівцями галузі про ті виклики, про ті проблеми, які на сьогодні існують в галузі молочного скотарства. Хочу щоб ми всі з вами розуміли, що ми є частиною глобального ринку і глобальних процесів і про це не варто забувати. Тому нам з вами потрібно думати глобально і реагувати відповідно до світових тенденцій та викликів», - сказала вона.

На конгрес завітали Ольга ​Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України, Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради, Михайло Соколов заступник голови ВАР, Олена Альшанова, заступник  директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики, Андрій Ярмак, економіст інвестиційного  департаменту ФАО та Оксана Продан, народний депутат та ін. 

Голова ВАР Андрій Дикун під час свого виступу розповів, що оператори молочної галузі сплатили 3,6 млрд грн податків у 2018-му, а сума експорту продукції  сягнула 263 млн грн. Він наголосив, що Україна, — чи не єдина країна, де реально збільшити об’єми виробництва молока.

«Згідно з опитуванням АВМ, майже 40% виробників готові у 2019-му розвивати молочний бізнес, збільшувати поголів’я, проводити реконструкцію. Серед лімітуючих факторів оператори називають кадровий „голод“. Цьогоріч на базі ТОВ „Кищенці“, господарства-учасника АВМ почав роботу навчальний центр для підвищення кваліфікації працівників. А з першого вересня почнемо підготовку управлінців», — поділився Андрій Дикун.

Під час першої панельної секції «Українська молочна галузь: виклики та стратегії», яка об’єднала  представників влади, виробників молока та міжнародних експертів говорили про підсумки роботи молочної галузі на 2018 рік, ключові напрямки розвитку на 2019 рік, перехід на європейські стандарти якості та безпечності молока та, звісно, про державну підтримку галузі та щодо ринку землі.

У ході конгресу аграрії взяли участь у голосуванні, де змогли висловити свою позицію щодо ефективності державної підтримки виробників молока.

Так, 84,93% голосуючих аграріїв визнали несправедливим розподіл коштів державної підтримки АПК у 2018 році.  Держпідтримка АПК має бути направлена на напрямки с.-г. галузі, що забезпечують найбільшу зайнятість у сільській місцевості та забезпечують найбільші податкові надходження до місцевих бюджетів. Таку думку підтримали 72,06% учасників голосування.

Окрім того, учасники висловили своє бачення і щодо ринку землі. Адже це питання, яке може стати ключовим у поточному році.

«Бачення ринку землі тих, хто не має молочної ферми і тих, хто має, відрізняється, – зазначив голова ВАР Андрій Дикун. – Для нас важливо зрозуміти, як правильно його ввести, щоб Україна не залишилась без власного молока».

У ході голосування 77, 78%  аграріїв заявили, що запровадження ринку землі призведе до зменшення поголів’я ВРХ, бо буде складно придбати обсяг землі для його збереження та примноження.

Під час секції «Не молоком єдиним, економічні резерви МТФ Євген Шатохін, експерт проекту USAID «Підтримка  аграрного і сільського розвитку» розповів про зернову відгодівлю бичків молочних порід, а Ігор Присяжнюк, керівник відділу генетики  і селекції, Консультаційного центру  АВМ  закцентував увагу на перспективах нетельного бізнесу.

Про те, як приготувати ідеальний раціон для корів, про ідеальний склад комбікорму говорили на секції "Технології виробництва молока та управління сучасною МТФ".

Міжнародний експерт FAO Александров Цвятко розповів про те, як протистояти сучасним епізоотичним загрозам  тваринництва.

Крім того, учасники ХІІ Міжнародного молочного конгресу відвідали Ветеринарний форум, на якому фахівці з усієї України говорили про ветеринарне забезпечення молочного скотарства та спеціалізовану виставку.

Вразила присутніх і дегустація вітчизняних молочний продуктів «Смакуй українське», де усі присутні могли ознайомитися із якісною українською молочкою: сирами, йогуртами, творогом та ін.

Другий день події був присвячений технологічним та ветеринарним питанням. Так, вітчизняні і міжнародні експерти ділилися досвідом та знаннями щодо викликів молочної галузі, як на них реагувати, обговорили також  програми вакцинації стада, аспекти здоров’я ВРХ. ТА ще фахівці розповіли про секрети підвищення якості кормів. Не менш цікавою стала тема щодо ефективних інструментів менеджменту та оптимізації процесів на фермі.

Обговорили учасники й виключно ветеринарні питання  — як використовувати антибіотики при маститах, як краще лікувати тварин лікувати та проводити профілактику.

На завершення відвідувачі конгресу долучилися  до обговорення викликів молочної галузі та як на них реагувати.

Організатори події: Асоціація виробників молока (АВМ), Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) та агроконсалтингова компанія Dykun.

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Аграрій року».

Володимир ОСАДЧУК

генеральний директор ТОВ КОФКО Агрі Ресорсіз Україна», кандидат економічних наук

Три головні події 2018 року  за Вашою версією: Виконання річних бюджетів компанії; Святкування 10-річчя компанії в Україні; Збереження та збільшення колективу в Україні.

Ваша «Формула успіху»? Хто наполегливо працює, той обов’язково досягне своєї мети. Один в полі не вояка, колектив і комунікація – основні засоби досягення цілі.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Водієм міжміського автобусу.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Досягти нашій державі рівня одного із демократичних та економічних лідерів світу.

Бути сьогодні успішним – це… мати команду однодумців, яка заряджена на досягнення спільної мети, бути інноваційним і працювати на упередження можливих проблем.

Ваш улюблений афоризм? Віддавай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом.

Головні труднощі у Вашій роботі? При реалізації нових проектів досі залишається проблема в часі, шо витрачається на погодження проектів, внутрішня логістика не забезпечує 100 % потреб попиту.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Дякуємо Богу і природі, що наділили Україну вчасними дощами та температурами.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Україна вже є аграрним лідером, тому що входить в п’ятірку експорерів пшениці, ячменю та кукурудзи, перше – соняшникової олії.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Всі гроші не заробиш! Щастя – це коли зранку з задоволенням повертаєшся на роботу, тому що там колектив однодумців.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... зроблю все для досягення наміченого або ...забезпечу додаткові  точки опори для наступних поколінь».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?Дратівливість.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Український борщ або Салат: капуста, яблуко, горіхи, морква.

Чи є у Вас улюблена книга? Джеймс Клавелл «Шляхетний будинок».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Ярослав Мудрий.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Олександрійський маяк. Показував зелене світло для інвесторів і промислового та логістичного розвитку міста.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Шепіт.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Розпочали б екскурсію з Донецької області.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення: створення дієздатної команди, Помилка: несвоєчасна комунікація.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Читання бізнес літератури, риболовля, відпочинок з сім’єю.

 

 

Сергій ТАРАСОВ

Засновник агрохолдингу «І & U», кандидат економічних наук України,член - кореспондент інженерної академії наук України, член Наглядової радиЦентрального національного технічного університету міста Кропивницький іПочесний Професор, заслужений працівник сільського господарства України.нагороджений:почесною грамотою і Подякою Командуючого військ оперативного командування; «Схід» за громадську позицію щодо підтримки Збройних Сил України таособисту участь у волонтерській діяльності з надання допомоги військовимчастинам оперативного командування «Схід»;пам'ятною нагородою «Аграрна еліта України»;орденом «За розбудову України».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Пройшов дью-ділідженс ЄБРР, отримав в партнери ЄБРР.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети? Нічого не можна досягати за будь-яку ціну. Потрібно жити у злагоді зсобою.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Справжнім чоловіком.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Сьогодні всі мої мрії пов'язані з моїми дітьми.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте?Потрібно прагнути не просто до успіху, а до того, щоб твоє життя малосенс.

Ваш улюблений афоризм? Як говорив Оскар Уайльд: «Розбитим можна вважати лише те життя, якезупинилася у своєму розвитку».

Головні труднощі у Вашій роботі? Корупція влади. У кожного бізнесмена в нашій країні велика частиначасу витрачається не на бізнес, а на вирішення проблем, що створюютьсярізними структурами.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Організовуємо свято врожаю з нашим колективом.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Коли проведуть правильну земельну реформу і інші реформаторськізакони, тоді Україна стане лідером не тільки в аграрній, але і в іншихсферах.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? В гармонії.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... Точно нічого не збираюся повертати. У бізнесі моя опора-це мійколектив».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Мабуть, у даному випадку погоджуся з Дастіном Хоффманом, який сказав,що заздрить тим, хто може просто дивитися на захід сонця. А якщо говоритипро якісь матеріальні блага та статуси, я нікому не заздрю, тому щозаздрість труїть тіло заздрісника.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Імпульсивність.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Я взагалі люблю смачно поїсти, таких страв багато.

Чи є у Вас улюблена книга?  Їх багато. З останніх прочитаних - «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З одним з найвідоміших полі матів – Леонардо да Вінчі. Було б дуже цікаво з ним поспілкуватися.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало?Тадж Махал. Символ любові і краси, те, чого зараз дуже не вистачає нашому суспільству.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?Навряд чи я стану цим коли-небудь займатися, тому просто стрясатиповітря нереальними речами не буду.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Спочатку, звичайно, історичні місця і святині Києва, величні Карпати, Львів, Святогірську лавру у Донецькій області.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Мене люблять рідні, друзі, поважають у колективі. Про помилки неговорять, з них роблять висновки. Як казав Генрі Форд:«Помилка дає можливість почати все з початку, тільки більш розумно».

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Люблю проводити час з друзями, гуляти в парку, та й просто відпочити зкнигою на дивані.

 

 

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені