Агро

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Агро
Зберегти
Скасувати
Відновити

Агропром

Ринок с/г техніки у 2019

17 квітня Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки AgroGeneration

Середа, 1.05.2019 COMMENTS

Вода,Напої,Соки,Чай,Кава

Новинка: цитрусовий PIT

Image - Новинка: цитрусовий PIT

У лютому лінійка безалкогольного енергетичного напою  PIT BULL™ поповнилася фрукт

Субота, 23.03.2019 COMMENTS

Молоко, Хліб, Цукор, Кондитерські вироби, Мед

Перший органічний цукор!

Image - Перший органічний цукор!

Ринок органічної продукції продовжує стрімке зростання в світі. Нині вже налічується близько 70

Неділя, 14.04.2019 COMMENTS

Рибні та М'ясні вироби, Олія, Овочі, Консерви

Рейтинг експортерів ялов

Image - Рейтинг експортерів ялов

Наразі яловичина досить популярний вид м'яса з огляду на той факт, що для вітчизняних виробни

Середа, 3.04.2019 COMMENTS

Агро

17 квітня Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки AgroGeneration провела прес-сніданок «Ринок с/г техніки: тренди і прогнози 2019-2020», присвячений обговоренню поточної ситуації на ринку сільськогосподарської техніки, прогнозів на цей і наступний роки, особливостей роботи і доступу на український ринок іноземних виробників, а також новинок, які будуть представлені на міжнародній виставці Agritechnica 2019.

На заході лідерські компанії ринку AGCO Corporation, New Holland, CASE IH, CLAAS та AgroGeneration порушили низку актуальних питань про поточний стан ринку с/г техніки: продажі у сезоні 2018 і прогнози на 2019-2020 роки, тренди на українському ринку й запити аграріїв, розбудову дилерської мережі та сервісних послуг і особливості роботи на українському ринку та ін..

«Ні для кого не секрет, що 2017 рік для всіх компаній був успішним. Не зважаючи на прогнози, 2018 рік виявився складнішим з огляду продажі техніки, яка була викликана певними недофінансування аграрного сектору, - коментує продукт–менеджер CLAAS, Віталій Бортун. - У 2018 році інтерес агровиробників був зосереджений на тракторах малого і середнього сегменту потужності. У 2019-2020 думаю, тенденція залишиться та сама. Хоча дефіцит на ринку комбайнів теж відчувається. Об’єми врожаю збільшуються, відповідно виникає потреба з зернозбиральній техніці. Ми дивимося з певним оптимізмом для стимулювання аграріїв до придбання нової техніки».

За словами учасників круглого столу, українські аграрії сьогодні звертають увагу на сучасні технології, відтак компанії підлаштовуються під їхні потреби та пропонують якісну та технологічну техніку: «Ми бачимо найбільший потенціал в сегменті тракторів 300 к.с. + також є попит на машини 400 к.с. +. Звісно, найбільш динамічні два сегменти тракторів - це машини 100-150 та 150-250 к.с. Невдовзі ми збираємося запропонувати на ринку нові моделі. Серед найбільш поширених машин, які цікавлять українських аграріїв, звичайно трактори, самохідні обприскувачі. Наші аграрії купують якісні ефективні машини та звертають увагу на сучасні технології обробки культур. На сьогоднішній день ми також говоримо про високі технології в сегменті посіву», - коментує директор по маркетингу в Східній Європі AGCO Corporation, Антон Костирко.

Серед учасників прес-сніданку також була присутня представниця агрохолдингу AgroGeneration, старший менеджер з постачання Антоніна Герета. Вона поділилася планами компанії на оновлення технічного парку. «Кожного року агрохолдинги переглядають структуру посівів. Ми оптимізуємо весь парк техніки відповідно до вимог компанії, на які впливає і погодній фактор, і застосування нових технологій та економічна доцільність. Більшість інвестицій сьогодні йдуть в ґрунтообробку та інновації».

Учасники прес-сніданку також доторкнулися питання кадрів в аграрній сфері: «Сьогодні також актуальним питанням в галузі є професійні навички операторів, які керують агрегатами. Ми навіть проводимо навчання спеціалістів через наші дистрибуційні сітки. Дуже часто працівники використовують старі підходи в роботі з сучасною технікою. Це велике питання до кваліфікації операторів та до ефективності роботи. Оператор фактично виконує функцію наглядача», - коментує Антон Костирко, директор по маркетингу в Східній Європі AGCO Corporation.

Перехід до альтернативних джерел енергії сьогодні є актуальним з погляду на екологічні виклики. Компанії не відстають від цих трендів, однак кажуть, що Україні ще необхідно проробити певну роботу в цьому напрямку: «New Holland представляє багато техніки на альтернативних джерелах енергії. Що стосується електротранспорту, в Україні наразі немає контролю за кількістю викидів газу з техніки, а ми вже дивимося на електротранспорт. На мою думку, нам необхідно мати перехідний період та виробити певні регламенти. Тому це перспектива ще кількох років», – зазначає Євген Дворнік, спеціаліст із дослідження ринку та планування попиту New Holland.

Під час заходу також обговорили питання сертифікації техніки. За словами виробників техніки, сьогодні цей процес дещо ускладнений бюрократичними процедурами. Однак, це питання зараз активно комунікується з МінАПП та іншими відповідальними органами. «Нова модель - це знову процес сертифікації, який забирає купу часу. Я вважаю, що будь-яка процедура має починатися з питання чому, що ми хочемо отримати на виході. Уся наша техніка відповідає найжорсткішим нормам країн ЄС та США. Усі сертифікати відносно безпеки на найвищому рівні, питання в тому, чому ми не хочемо їх приймати. Це витрата коштів наших клієнтів, ніяких поліпшень, змін в якості та конструкції техніки після сертифікації в Україна не відбувалося», - коментує бізнес-менеджер Case IH в Україні та Молдові Юрій Єгоров.

 

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.

Earth Observing System (EOS) анонсує нову платформу, яка дозволяє моніторити земельні угіддя та їх стан завдяки аналізу даних супутників, комбінуючи їх разом з даними            "з поля”.

Розробка поєднує в собі потужний пакет інструментів для виробничих та аналітичних компаній аграрного сектору, а також IT команд, задіяних у цій сфері. Рішення легко інтегрується у будь-який бізнес-процес і надає вичерпну інформацію про стан сільськогосподарських культур на будь-якій території.

Новий програмний продукт поєднує:

Передові алгоритми аналізу полів за допомогою індексів рослинності, а також історичних даних. Платформа стартує з широким переліком індексів, серед яких NDVI, EVI, SAVI, ARVI, та GCI.

EOS Crop Monitoring інструмент проводить постійне оновлення метеорологічної інформації з раннім прогнозом погоди, який враховує опади, температуру повітря, вологість, швидкість вітру, а також глибину снігу.

Завдяки новому рішенню користувачі заздалегідь будуть дізнаватись про критичні погодні умови, які можуть загрожувати культурам. Це нищівні заморозки, індекс загибель озимих та індекс теплових шоків, які дозволять фермерам вчасно вживати всі потрібні запобіжні заходи.

 

База даних EOS використовує збірний та історичний перелік даних. Вони дозволяють переглядати історію ефективних температур, а також усі вищезгадані показники на кожен день протягом минулих 20 років.

Однією з головних переваг EOS Crop Monitoring є легка інтеграція. Рішення легко поєднується з будь-якими іншими програмами та додатками для аграріїв. Завдяки RESTful API користувачам не знадобиться велика команда розробників для її інтеграції та підтримки.

EOS Crop Monitoring легко масштабується і дає максимально швидкий доступ до оновлених супутникових знімків. Це дозволить отримувати вичерпну інформацію про стан полів та погодні умови у будь-якій точці світу 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Сервіс поєднує дані Landsat,MODIS,Sentinel та інших супутників. Усі дані попередньо обробляються і отримують радіометричну та атмосферну корекцію, тож користувач отримує супутникову аналітику найкращого ґатунку.

“EOS Crop Monitoring Tool дозволить контролювати будь-які зміни в полях і проводити онлайн моніторинг насадження нових культур та їх дозрівання. З ним фермери можуть оптимізувати свою роботу та витрати на утримання полів, а також визначити ключові напрямки для розвитку,” - зазначив директор з продажів, Олександр Сакаль.

 

 

Про Earth Observing System

Earth Observing System (EOS)  – це міжнародна компанія, яка надає можливості автоматизованої ГІС аналітики, поєднуючи інформацію з супутникових знімків та геопросторові дані. EOS використовує цілий ряд машинних алгоритмів, які дозволяють аналізувати отримані дані у призмі будь-якого необхідного бізнес аспекту і адаптувати їх для роботи у потрібній галузі та рішенні.

EOS Crop Monitoring - це результат трьох років тісної співпраці понад 160 експертів з обробки інформації та IT спеціалістів, за участю кращих компаній США та світу у сфері геоданих і аграрної промисловості. Пакет аграрних інструментів дає детальне розуміння якості земельних угідь, стану посівних площ, урожайності, тим самим, дозволяючи приймати бізнесові рішення на основі більш глибинних даних.

Головний офіс компанії знаходиться в Менло-Парк, Каліфорнії.

Ринок органічної продукції продовжує стрімке зростання в світі. Нині вже налічується близько
70 млн. га земель, сертифікованих під органічним виробництвом, а ринок, станом на 01.01.2018, складає більше 97 млрд. дол. США відповідно до даних Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

Відповідно до оприлюдненого в березні огляду органічного ринку ЄС, Україна посідає перше місце за постачанням органічної продукції до країн ЄС з-поміж європейських країн та 4 - серед всіх країн-постачальників.

 

«Ми потроху наближаємось до мрії - Україна дійсно стає органічним хабом! Але дуже важливо, щоб ми розвивались не як сировинна база для Європейського Союзу, а як надійний постачальник, насамперед, готової продукції, - зазначає Ольга Трофімцева, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України. – Саме тому, такі проекти, як той, що ми презентуємо сьогодні, важливі. Цукор – досить цікавий продукт, виробництво органічного цукру стимулюватиме розвиток суміжного виробництва. Раніше наші виробники були обмежені у виробництві органічних солодощів, наприклад, та інших продуктів, де цукор є складовою частиною. Виробники органічних йогуртів, скажімо, закуповували тростинний цукор, а тепер можуть і використовують органічний цукор українського виробництва».

 

У 2017 році близько 78 тис. га було зайнято під вирощуванням цукрової тростини та близько
14,5 тис. га зайнято під вирощуванням цукрового буряка[1]. А ринок органічного цукру оцінюється в більш ніж 700 млн. дол. США за результатами 2016 року[2]. Прогнозується, що ринок органічного цукру зросте до 2025 року на 14% з кількох причин:

-          через збільшення споживання органічної продукції,

-          через збільшення використання органічного цукру в суміжних галузях.

 

Лідерами з виробництва органічного цукру є країни Латинської Америки, які виробляють більше 55% всього цукру, друге місце посідають країни Азійського регіону. Європа залишається трохи осторонь, адже тут немає можливостей вирощування цукрової тростини, а вирощування та виробництво органічного цукру з буряка потребує набагато більших зусиль. Лідером з виробництва тростинного цукру в світі є Парагвай, а бурякового - Китай. В країнах Європи найбільше площ, зайнятих під вирощуванням органічного буряку знаходяться в Німеччині та Австрії і всього 9 країн, в яких під вирощуванням органічного буряка зайнято більше 100 га, до яких вже входить і Україна.

 

Україна входить до 20 найбільших виробників традиційного (конвенційного) цукру в світі та замикає 10 найбільших експортерів за результатами 2018 року, сума експорту склала 217 млн. доларів США. В Україні вже було сертифіковано органічний цукровий буряк в 2009-2010 роках, але як сировину.

 

«В 2018 році під цукровий органічний буряк ми заклали 247 га, – роз’яснює Віктор Щербачук, генеральний директор ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО», - в 2019 плануємо збільшити площу до 350 га. І нарешті ми отримали перший український органічний цукор! Вирощування органічного цукрового буряка – досить складний процес, ще складніше його переробка та отримання дійсно якісного органічного цукру. У нас вийшло з другої спроби! Ми вже презентували цукор в Нюрнберзі на початку лютого 2019 року під час найбільшої міжнародної виставки органічних продуктів «БіоФах» та незабаром повеземо його на «БіоФах» в Китай. Але ми хочемо продавати свій органічний продукт, насамперед, українському споживачу, тому ведемо перемовини з іншими виробниками органічної продукції та рітейлом.»

 

Для довідки:

Органічне виробництво – це загальна система управління підприємством та виробництвом харчових продуктів, яка об’єднує найкращі екологічні методи захисту навколишнього середовища, високий рівень біорізноманіття, збереження природних ресурсів, дотримання високих стандартів добробуту тварин та методу виробництва поряд із наданням переваг простими споживачами для продуктів, які вироблені з використанням природних речовин та процесів (Постанова Ради (ЄС) № 834/2007).

 

10 липня 2018 року ВРУ прийняла Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»№ 2496, який набув чинності з 2 серпня 2018 року, але буде введено в дію з 2 серпня 2019 року.

 

За даними операційного моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства Українивід 31.12.2017 щодо органічного сільського господарства в Україні:

Ø  Загальна площа сільськогосподарських земель, сертифікованих як органічні, – 201 000 га; 88 000 га знаходяться в перехідному періоді.

Ø  Частка органічних земель від загальної площі сільськогосподарських земель – 0,67%.

Ø  Загальна кількість операторів ринку – 504, зокрема, 304 – виробники органічної сільськогосподарської продукції, решта –трейдери і переробники.

Ø  Експорт органічної продукції - у понад 40 країн світу.

 

ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО»–створено у листопаді 2006 року. Місцезнаходження: с. Русивель, Гощанський р-н, Рівненська обл. Основний вид діяльності – органічне рослинництво. Повний перехід від традиційного господарювання до органічного здійснено у 2015 році. Підприємство сертифіковане відповідно до стандарту, що еквівалентний регламентам Європейського Союзу № 834/2007 та № 889/2008 та відповідно до німецького стандарту Naturland. З 2019 року планується сертифікація за канадським стандартом COR. Площа сертифікованої орендованої землі приблизно 4 тис. га. Поля знаходяться у Рівненській та Хмельницькій області.[1] За даними Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) станом на 01.01.2018 р., враховуючи землі, зайняті під органічним виробництвом та землі перехідного періоду.

[2] За даними Research-N-Reports.

4 апреля 2019 года, представителям первых восьми агрокомпаний Херсонщины специализирующихся на выращивании и хранении лука, была продемонстрирована работа нового оборудования для очистки лука от кожуры.

Инженерами АО «КЭМЗ» (Каховський експерементальний механічний завод), под руководством главного конструктора завода Александра Уланова, создана принципиально новая линейка машин для очистки лука от кожуры. Оборудование такого типа не производиться на постсоветском пространстве, а некоторые технические решения заложенные в линии не имеют аналогов и в мировой практике машиностроения аналогичного оборудования. 

Главным отличительным качеством данного оборудования от предыдущих машин для очистки является реализация принципиально  нового метода очистки лука. Лук очищается от кожуры без использования абразива травмирующего (оцарапывающего) сырье, и воды, которая сама по себе является достаточно дорогим ресурсом, и что белее важно, применение воды в технологиях очистки значительно сокращает срок хранения очищенного сырья.

В нашей новой линейке машин, лук очищается  сжатым воздухом. Кроме того, в составе линии V-ST.05 нашим гостям была представлена в работе машина для полуавтоматической обрезки луковиц от перьевой и корневой частей, которая на ряду с пневматической очисткой, является ключевым элементом всей технологической линии. 

Центральным мотивом разработки данного оборудования явилась нацеленность на механизацию технологического процесса  очистки лука от кожуры.

Следует отдельно отметить, что для очистки лука с производительностью до 1 тонны в час, руководителям фермерских хозяйств необходимо нанимать персонал в количестве 100 человек. При средней оплате труда 250 грн. ($10) в смену, месячный  бюджет зарплаты  составляет 750 000 грн. ($28 000), в то время, как используя нашу технику, которую обслуживают не больше 7 операторов, месячный бюджет оплаты труда не превышает 80 000 грн ($3 000).  На этом фоне окупаемость нашего оборудования не превышает 4-5 месяцев!

С работой нашей техники познакомились представители следующих компаний:

ООО «Грин Тим», ООО «Грин Тим»,  «Интерфуд Юкрейн»«Интерфуд Юкрейн», МПП «Ерида» СФХ «Акант», ТОВ «Ди-Трейд групп», ФХ «Лейла»,  ПСБ «Диамант», и ФХ «Время». 

Презентацию провел председатель правления АО «КЭМЗ» Игорь Бжезицкй. После краткого рассказа о нашем заводе, была представления характеристика каждой отдельной единицы оборудования, а затем продемонстрирована работа всего комплекса машин.

Участники презентации дали высокие оценки новой разработки и выразили пожелание в скорейшем времени ввести представленное оборудование в программу государственной компенсации.

Наразі яловичина досить популярний вид м'яса з огляду на той факт, що для вітчизняних виробників був відкритий ще один ринок збуту - Саудівська Аравія. В продовженя дослідження даного ринку, Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства пропонує ознайомитись з головними вітчизняними експортерами яловичини (свіжої або холодженої та мороженої) .

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені