Агро

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Агро
Зберегти
Скасувати
Відновити

Агропром

Відкрився Агропорт-Львів

Image - Відкрився Агропорт-Львів

Найбільша агропромислова виставка AGROPORT West Lviv 2018стартувала сьогодні, 19 квітня, у Львові

Четвер, 19.04.2018 COMMENTS

Вода,Напої,Соки,Чай,Кава

Пюре у форматі дой-пак

ВАТ «Одеський консервний завод дитячого харчування» першим в Україні випустив лінійку

Понеділок, 6.11.2017 COMMENTS

Молоко, Хліб та Кондитерські вироби, Мед

Тренінг з контролю молок

З 24 по 26 квітня 2018 року в рамках Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи

Середа, 2.05.2018 COMMENTS

Рибні та М'ясні вироби, Олія, Консерви

Новий завод органічної о

Image - Новий завод органічної о

24 листопада, «Укролія» (сучасний високотехнологічний виробничий комплекс, що спеціал

Понеділок, 27.11.2017 COMMENTS

Агро

З 24 по 26 квітня 2018 року в рамках Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів» Проект з безпечності молока зібрав представників 14 молокопереробних підприємств для участі у двох взаємодоповнюючих заходах: семінару з підвищення обізнаності щодо впровадження нової системи ризокоорієнтованого інспектування молочно-товарних ферм (МТФ) та тренінгу з управління даними з якості молока.

Заходи організовувалися у співпраці з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Так, щодо останніх змін в системі державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин виступив Микола Васильович Білоус, начальник Управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Дмитро Іванович Унгурян, начальник відділу обліку операторів ринку та ведення реєстрів Держпродспоживслужби, презентував Вичерпний перелік питань щодо проведення державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у галузі ветеринарної медицини та Перелік питань щодо проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини суб’єктом господарювання, який провадить діяльність з розведення, вирощування, утримання та/або переміщення великої рогатої худоби, що містяться в уніфікованій формі акту, що затверджений Наказом Мінагрополітики від 7 березня 2018 р №130.

Міжнародний ключовий експерт компоненту 3 Проекту Ізабель Лехнер ознайомила учасників з особливостями інспектування ферм у Швейцарії, чек-листом для офіційного контролю та критичними точками контролю гігієни на первинному виробництві та гігієни виробництва молока зокрема.

Ірина Висоцька, координатор компоненту 3 Проекту, у своєму виступі зупинилася на важливості здійснення перевірок постачальників молока молокопереробними підприємствами.

Координатор 1 та 2 компонентів Проекту Вікторія Лець презентувала результати перегляду чек-листів для інспектування ферм експертами Проекту та представила ключові аспекти розробленого переліку питань.

Другого дня учасники здійснили виїзд на МТФ ПП "АГРОФІРМА "РОЗВОЛОЖЖЯ", с. Гайворон Володарського району Київської області для проведення навчально-демонстраційного інспектування під наставництвом Дмитра Вікторович Богача, начальника відділу безпечності харчових продуктів, та Руслана Анатолійовича Гайового, начальника відділу державного контролю, управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, так і тренерів Проекту.

На третій день учасники підвели підсумки навчального інспектування за новим переліком питань, визначили критичні точки контролю МТФ, а також обговорили власні критерії перевірки МТФ в системі оцінки постачальників молока молокопереробними підприємствами та можливості їх подальшого вдосконалення.

Команда Проекту висловлює вдячність фахівцям Центрального апарату Держпродспоживслужби та ГУ Держпродспоживслужби в Київській області за високу залученість під час організації та проведення семінару й навчально-демонстраційного інспектування. Особливу подяку адресуємо керівництву ПП "АГРОФІРМА "РОЗВОЛОЖЖЯ" за надану можливість провести тренінг на базі МТФ та ознайомитись з кращими практиками виробництва молока в Україні, а також головному ветлікарю Дмитру Колодію за високий професіоналізм та готовність ділитися своїм досвідом та знаннями.

Джерело - http://safoso.com.ua/templet-news.php?file=news-ukr/2018/2018-04-27

 

 

 

Найбільша агропромислова виставка AGROPORT West Lviv 2018AGROPORT West Lviv 2018стартувала сьогодні, 19 квітня, у Львові на території міжнародного аеропорту ім. Данила Галицького. Враховуючи важливість заходу не тільки для галузі АПК, а й для країни загалом, його вже за перший день відвідали тисячі людей, серед них і чимало поважних гостей та іноземних делегацій.

 

На відміну від традиційних виставок AGROPORT  – захід мультиформатний. Такий інтерактивний майданчик, де можуть зустрітися усі учасники цього процесу: фермери, бізнес, влада, представники громадськості; показати свої досягнення та обговорити проблеми.

З 2018 року захід  проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Розпочали зі Львова. Форум проводиться за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Львівської обласної державної адміністрації. Організаторами виступають Департамент агропромислового розвитку  Львівської облдержадміністрації та Aviabrand LLC.

– Не шукайте фермерів у Києві – їх там нема. Фермери там, де їхня земля, тому треба йти до них, –  сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. – Агропорт, це унікальний за своїм інформативним наповненням захід. Розумієте, сільське господарство для нашої країни це і надходження до бюджету, і продуктова безпека, і розвиток територій, і   туризм…одним словом, це про життя.  

– Довгий час аграрний сектор вважався дуже консервативним, але сьогодні це одна з найбільш модернізованих галузей, і одна з найбільш рентабельних, – сказав на відкритті заходу голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв. – Для нашої області, наприклад, саме АПК дає основні надходження до бюджету – 34%. І я пропоную цей ланцюжок доданої вартості формувати спільно.  І як ви всі знаєте, з кавунами нам це дуже добре вдається. Херсонщина вирощує, а Львівщина експортує до Європи.

Місцем проведення AGROPORT традиційно є термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропорту. «Це дивне на перший погляд поєднання двох галузей: традиційного сільського господарства та надсучасної авіаційної галузі. Але такий несподіваний симбіоз дає надзвичайний результат»,
- підкреслив під час відкриття  Голова Львівської ОДА Олег Синютка.

 У Львові Агропорт проводиться втретє. Учасники, а їх більше 200, приїхали з усієї України – вони представляють сучасну аграрну техніку, новітні технології  вирощування та переробки продукції, новинки селекції  тощо. А серед відвідувачів найбільше фермерів – вони приїхали з Львівської, Волинської, Рівенської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, а також з інших регіонів України.

–Ми не просто організовуємо насичену програму, а робимо акцент  нарегіональних особливостях. Тому компанії-учасники пропонують саме ті технології та техніку, які найкраще підходять саме для західного регіону, – говорить  Дмитро Титаренко, генеральний менеджер проекту «АГРОПОРТ Україна».

Після Львова естафету прийме Херсон (26-28 липня) та Харків (11-13 жовтня).

–Я впевнена, що вже найближчим часом матимемо Агропорт Північ. - резюмувала Ольга Трофімцева.

Agroportex.bio: мобільний додаток виводить фермерів на міжнародний ринок «Органік» – перший крок зроблено на BioFach2018

Органічна продукція – без перебільшення світле майбутнє українського АПК та й села загалом. Саме в цій дуже затребуваній і прибутковій ніші  українські фермери можуть стати світовими лідерами. Найбільшій Міжнародній виставці органічних харчових продуктів БіоФах (BioFach2018) у Нюрнберзі українські продукти мали великий успіх. А сенсацією цьогорічного БіоФаху став мобільний додаток Agroportex.bio, який допомагає швидко знайти виробнику та покупцю один одного, причому, без посередників. Українська розробка унікальна. Нею відразу зацікавилося чимало іноземних компаній, а для наших виробників це віщує хороші перспективи.

БіоФах (www.biofach.de) – це найбільший і найавторитетніший світовий захід у галузі органічного виробництва. Для України заявити про себе на такому рівні було вкрай важливо. Адже в нашій країні виробництво органічної продукції має великі перспективи.

На такі продукти у світі величезний попит, який зростає з кожним днем. Вони дорогі, а відтак і «премія за органік» висока. Наші чорноземи дозволяють отримувати пристойні врожаї, без застосування хімдобрив, а оскільки  таке вирощування потребує багато людської праці, то на селі створюватимуться нові робочі місця. І таке виробництво береже довкілля. Як не крути – вигода очевидна. Єдине, що не дає українським фермерам завоювати ринки Європи та США, – слабкий маркетинг. Поки що на їхній продукції добре заробляють тільки посередники. Для того, щоб про вітчизняних виробників дізнався світ, а самі виробники знайшли своїх закордонних партнерів, з України на БіоФах вирушила величезна делегація. Наш національний павільйон тут було представлено вже вп’яте. За цей час його площа зросла майже вдвічі: з 70 м кв. в 2014 році до 130 м кв. в 2018-му. Також зросла кількість компаній-експонентів — з 8 до 20. І серед них, як ніколи раніше велика частка підприємств-переробників. Так, якщо раніше майже всі учасники національного павільйону України були виробниками зернових, то тепер було 4 ягідників, 3 виробників олійних культур, 1 виробник томатної пасти, 1 виробник чаїв, 1 орган сертифікації та 9 виробників зернових, частина з яких також пропонує перероблену продукцію.

Органічне сільське господарство дуже швидко розвивається в Україні. Причому зростає і кількість виробників, і асортимент продукції, і, що дуже важливо, – наше органічне виробництво досить швидко вписалося в сучасні світові тенденції, – розповідає заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. – Зокрема, збільшується кількість компаній, які пропонують перероблену продукцію. Сьогодні у виробників органічної продукції є чітке розуміння, що високотехнологічні підприємства мають значну перевагу — як в Україні, так і на міжнародному ринку. Нинішній тренд – орієнтація на смаки вже наступного покоління. Я б радила всім нашим виробникам, які тільки виходять на ринок, враховувати ці глобальні тенденції. Потрібно використовувати якісь унікальні можливості своєї місцевості та створювати індивідуальний продукт; особливу увагу приділяти переробці (це можуть бути, наприклад,  заморожені ягоди, олія тощо) і орієнтуватися на смаки  кінцевого споживача, звісно, не тільки українського, але й закордонного. Тільки так справа буде прибутковою.

Щоб українські виробники і закордонні покупці мали можливість активніше спілкуватися, в рамках виставки відбувся вже традиційний Український Форум.

БіоФах – це унікальний майданчик, який дає можливість налагодити серйозні ділові зв’язки, – говорить засновник агропромислової групи «Арніка» Андрій Пилипченко. – Однозначно за останні роки покращилося ставлення до українських виробників. Наприклад, наша компанія вже завоювала значний авторитет у споживачів. Ми працюємо в сегменті «преміум» і можемо підтвердити якість своєї  продукції, весь цикл виробництва. На виставці як учасники побували торік. І якщо минулого року всі продажі за кордон на сто відсотків здійснювалися через посередників, то вже нинішнього кількість продажів без посередників становить майже 20%. Наступного року ця цифра, очікуємо, ще значно збільшиться.

Учасники стверджують, що за час проведення виставки кожен з учасників отримав близько 60 контактів з потенційними покупцями! А оскільки далеко не всі виробники органічної продукції змогли приїхати на БіоФах особисто, налагоджували потрібні контакти і представляли інтереси вітчизняних фермерів організатори Міжнародного форуму AGROPORT Ukraine (www.agroport.ua).

AGROPORT давно переріс формат сільськогосподарської виставки і сьогодні це ціла система підтримки виробників. В тому числі ми намагаємося підвищувати обізнаність фермерів, давати нові знання, і БіоФах нам  важливий з точки зору досвіду, – розповідає керівник AGROPORT Дмитро Титаренко. – В Україні, наприклад, досить слабкий маркетинг. Тож намагаємося зрозуміти, як цей процес організовують передові світові компанії і як допомогти його налагодити українським фермерам. На жаль, Україну поки що розглядають здебільшого як ринок дешевої сировини для подальшої переробки. Крім того, українські виробники вже встигли створити на міжнародному ринку певний шлейф недобросовісності. Але ця ситуація зараз  швидко змінюється. Органічний сектор особливо цікавий з точки зору маркетингу, оскільки має чітку систему сертифікації і підтвердження якості.

Серйозним інструментом для розвитку маркетингу та створення хорошої репутації стане мобільний додаток Agroportex.bio, який Україна представила на виставці.

Виробники хочуть дорожче продати, а покупці якомога дешевше купити. Для цього їм однозначно треба обходитися без посередників. Кожен рік у світі відкриваються платформи, які мають вирішувати це завдання, але всі вони не для України і наші фермери не можуть ними  скористатися, – говорить Марія Махновець, експерт з експорту органічної продукції, представник компанії Agroportex.bio. – По-перше, вони на іноземній  мові, по-друге, як правило, існують у вигляді сайту, а фермери не мають часу довго сидіти в Інтернеті, телефон найзручніший для них інструмент. Відчуваючи потребу в таких контактах, українці створюють спільноти у соцмережах, але вони працюють  досить хаотично. Тому Agroportex.bioє альтернативою традиційним закордонним спеціалізованим майданчикам та українським «дошкам оголошень». Тому що перші не пристосовані до ментальних та інфраструктурних реалій українського ринку, а другі – не гарантують покупцям простежуваність виробничо-збутових ланцюгів органічної продукції і надійність продавців.

Скористатися додатком Agroportex.bioзможуть тільки кінцеві виробники із підтвердженою сертифікатом продукцією та гарною репутацією. Система миттєво сповіщатиме їх про запити на продукцію, що зазначена у сертифікаті.  Автоматично перекладатиме пропозиції  та запити на мову користувача. Мобільний  додаток запрацює орієнтовно у  ІІ кварталі 2018 р.. Вартість – 3-4 тис. грн на рік. Розробники вважають, що саме такий формат, а не комісія від угоди, буде найвигіднішим для усіх сторін.

За словами представників проекту, що перші півроку додатком можна буде користуватися безкоштовно за попередньою реєстрацією на сайті: www.agroportex.bio

20 грудня в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося чергове засідання Робочої групи з розвитку органічного виробництва. Серед вже традиційних тем, що до вдосконалення законодавчої бази в сфері органічного виробництва особлива увага приділялася інструментам зі стимулювання збуту, розширення можливостей для українських компаній та міжнародній промоції продукції українського виробництва.

Менш ніж за 2 місяці відбудеться головна органічна подія світу – BioFach 2018, де Національний павільйон України буде представлено вже вп’яте. За останні чотири роки площа павільйону зросла майже вдвічі з 70 кв.м до 130 кв.м у 2018 році, компаній-експонентів — з 8 до 18 відповідно.

Подібні темпи зростання присутності обумовлені реальними можливостями, що надають міжнародні заходи для вітчизняних виробників. Так, наприклад, за даними профільного міністерства,за 4 дні виставки 2016-го року 14 українських експонентів змогли провести понад 500 ділових зустрічей з потенційними покупцями. В результаті було підписано контрактів на загальну суму 3,5 млн євро. Слід зазначити, що це менш ніж 5% від загальної кількості виробників, що дійсно використовую всі можливості маркетингу.

Відповідно до даних Міністерства аграрної політики та продовольства наразі в Україні під органічним сільським господарством зайнято 362’281 Га землі, а кількість сертифікованихвиробників складає – 305. У порівнянні з 2011 роком ці показники зросли на 34% та 96% відповідно.  Але чи зростає при таких темпах виробництва збут на зовнішні ринки?

«Звичайно, динаміка експорту «органіки» з України показує зростання, але імпортери все частіше наголошують, що експортують ті ж самі компанії, що були на ринку 2 роки тому, новачки ж поки що «пасуть задніх»... І мова тут стосується невеликих органічних виробників, для яких питання збуту сьогодні є найболючішим. Так як на внутрішньому ринку попит на їх сертифіковану продукцію ще не достатньо сформований, збут продукції за кордон все ж залишається в пріоритеті.»– відзначила Марія Махновець, експерт з органічного експорту та налагодження торговельних зв’язків та співзасновник проекту Agroportex

На думку експерта труднощі виходу органічних виробників на зовнішні ринки зумовлені рядом факторів. Експорт органічної продукції передбачає перевірку якості відвантаження на наявність шкідливих речовин, що веде за собою додаткові витрати, які не кожен експортер може собі дозволити. Крім того, нещодавні нововведення щодо додаткового контролю імпорту органічної продукції походженням з України зробили сам процес експорту дорогим та набагато ризикованішим.

Погані знання іноземних мов, а іноді їх відсутність, також даються фермеру взнаки. Проблема комунікації та відносин між покупцем та продавцем бодай не найрозповсюдженіша. Перше знайомство та переговори можуть помилково сформувати негативне враження в покупця. Працюючи з українським ринком, покупцеві не вистачає інформації щодо надійності потенційних постачальників та немає індикаторів для оцінки можливих ризиків або їх відсутності.

Продовженням теми нових можливостей для українських виробників стала презентація нового проекту по підтримці збуту – B2B Маркетплейс«Первинного ринку органічної продукції України». За словами ініціаторів проекту AgroportExі покупці, і продавці потребують гарантій, і саме первинний ринок спроможній гарантувати покупцям ціни від виробників, відсутність посередників та надає можливість оцінювати ризики потенційних партнерів та впливати на їхню репутаційну історію.

AgroportEx є альтернативою традиційним українським дошкам об’яв та закордонним спеціалізованим майданчикам. Тому що перші не гарантують покупцям простежуванність виробничо-збутових ланцюгів органічної продукції і надійність продавців, а другі – не пристосовані до ментальних та інфраструктурних реалій українського ринку (комісійні с кожної гривні мотивують будувати подальші відносини в обхід майданчиків, а відсутність навіть мобільної версії сайту та сповіщення лише електронною поштою робить їх не зручними для постійного використання).

«Треба формувати не ринок чуток, а відкритий ринок з репутаційною історією всіх учасників. Чого потребують покупці? Певного об’єму за найнижчою ціною та з перевіреного джерела. Чи треба виробникам знижувати вартість для цього? Звичайно – ні. Треба сформувати «Первинний ринок» та надати прямий доступ до виробників без посередників та за прозорими правилами.

Agroportex – це той самий Uber, але для агровиробників. Так як для водія необхідні машина та права, так і для «органічного» фермера – сертифікат з зазначеною органічною продукцією, згідно з яким він може її вирощувати та відповідно – реалізовувати. А прозора система формування індексу бізнес-репутації та прослідкованість виробничо-збутових ланцюгів дозволяють на рівних приєднуватися до ринку новим гравцям. Ринок потребує прозорих правил та вже готовий до інноваційних рішень.»– відзначив Дмитро Титаренко, керівник проекту та генеральний менеджер AGROPORT Ukraine.

Діяльність українського агровиробника зосереджена за межами міст (ред. без швидкісного інтернету). Більшість часу вони проводять не за комп’ютерами, не в електронній пошті і навіть не завжди є активними користувачами соцмереж. Однак, основний інструмент зв’язку, що завжди з ними – лишається телефон. Саме телефон є джерелом найбільш ліквідної інформації про товари, ціни та залишки. І саме тому рішення побудовано виключно для мобільних пристроїв та у першому кварталі 2018 року буде доступне у вигляді мобільного додатку для Android та iOS. Навчальні майстер-класи та презентації проекту вже заплановані на всіх заходах AGROPORT Ukraine 2018.

Завершуючи 5-річну стратегію розвитку «Локалізація агробізнесу – фокус в регіони», з 2018 року АГРОПОРТ буде постійно проходити в трьох містах і охоплювати інтереси індивідуально західних, південних і східних агровиробників та представників харчової промисловості. За словами організаторів новим регіоном, що об’єднає інтереси Півдня, Херсон став не випадково. Окрім інтересів безпосередньо учасників і партнерів заходу це обумовлено й новими можливостями для органічних виробників. Адже саме Херсонщина є одним із лідерів у виробничо-збутових ланцюгах України. Також в рамках ділової програми всіх наступних форумів органіка як трендовий напрямок Climate-Frendly Farming стане логічним продовженням теми адаптації сільського господарства до змін клімату.

 

Експерти Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» та Реанімаційного пакету реформ закликали владу заборонити в Україні використання трьох пестицидів, які визнані токсичними в Європі. Заяву було зроблено під час круглого столу «Визнані токсичними в Європі пестициди – безпечні в Україні?», що відбувся у Києві 4 грудня за фінансової підтримки Європейської комісії.

Серед пестицидів, які визнані токсичними в Європі – гербіциди (засоби для боротьби з бур’янами) атразин, гліфосат, ацетохлор, що можуть спричинити рак та є небезпечними для довкілля. Проте в Україні ці та інші шкідливі пестициди інтенсивно використовують агропідприємства. А головне – держава не контролює всі 1092 пестициди, що зареєстровані в Україні. Як наслідок забруднюється вода, повітря, ґрунт, отруюються люди, масово гинуть бджоли.

Один з учасників круглого столу, мешканець Рівненщини Богдан Лимар, наочно представив наслідки цієї проблеми. Він, як і тисячі інших мешканців в різних регіонів України, став жертвою обприскування пестицидами. Внаслідок використання невідомих пестицидів агропідприємством впритул до житлового будинку, Богдан Лимар та його дружина були отруєні, на їхній пасіці загинули десятки бджолиних сімей. За цим фактом порушене кримінальне провадження.

Еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська нагадала, що 3 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з пестицидами. «Саме цього дня у 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася катастрофа, внаслідок якої загинуло близько 2000 людей. У цей день екологи усього світу проводять акції та протести», − зазначила експерт.

На засіданні Ради ООН 7 березня цього року експерти заявили, що пестициди є причиною смерті 200 тисяч осіб у світі щорічно, вони спричиняють рак, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, гормональні порушення, порушення розвитку і безпліддя та закликали країни організувати суворий контроль за особливо небезпечними пестицидами та поступово відмовитися від них.

У зв’язку з цим, учасники круглого столу в Києві закликали владу заборонити використання в Україні пестицидів, які визнані токсичними в Європі, та організувати контроль за використанням усіх пестицидів. Зокрема, запропонували такі рішення.
Міністерству екології та природних ресурсів України:

  • включити пестициди атразин, гліфосат, ацетохлор та всі їхні препаративні форми до Переліку пестицидів, заборонених до використання в Україні, а також скасувати їхню державну реєстрацію;
  • розробити Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про пестициди і агрохімікати, який затвердити Постановою Кабінету Міністрів України;
  • ініціювати зміни до законодавства щодо виключення обмеження, мораторію на проведення перевірок державними контролюючими органами суб'єктів господарювання за поводженням з пестицидами та агрохімікатами;
Державній службі України безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Державній екологічній інспекції України:
  • акредитувати лабораторії на проведення досліджень пестицидів, що зареєстровані в Україні.


Додаткова інформація: Круглий стіл відбувся в межах проекту ЄС «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами». Бюджет 493 086 євро, тривалість – червень 2016 – липень 2019. Проект реалізовують «Екологія-Право-Людина» у партнерстві з громадською організацією «Екологічні ініціативи».

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина»правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану.

Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) – найбільша коаліція провідних громадських організацій та експертів України, які об’єдналися заради просування та імплементації реформ в Україні.

 

 

Коментарі

Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...
Изображение
Промова Віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на Конференції з питань реформ в Україні
10.07.2017
Перш за все, хотів би висловити подяку британському та українському урядам за... Подробнее...
Изображение
Седрик Германн: "В Україні низький рівень агрострахування"
15.03.2017
Агрострахування наразі залишається мало запитаним серед українських... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені