Агро

Редагувати

Кількість коротких статтей:

Кількість посиланнь:

Вы можете поміняти порядок відображення перетягуванням элементів:

  • Агро
Зберегти
Скасувати
Відновити

Агропром

XII Міжнародний молочний

Image - XII Міжнародний молочний

Два дні, 1200 учасників, 750 представників 265-ти провідних молочних ферм України, закордонні екс

Неділя, 10.03.2019 COMMENTS

Вода,Напої,Соки,Чай,Кава

Лімітована серія "Міста

Улюблена природна вода українців ТМ «Моршинська» випустила серію пляшок з етикетками,

Неділя, 13.01.2019 COMMENTS

Молоко, Хліб, Цукор, Кондитерські вироби, Мед

Якісного молока стало бі

Частка молока екстра та вищого гатунку за останнім п’ять років значно зросла. Частка екстра

Четвер, 14.02.2019 COMMENTS

Рибні та М'ясні вироби, Олія, Овочі, Консерви

Переговори на конференці

Проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти» нагадує, що виробники та постачальники овочів і

П'ятниця, 23.11.2018 COMMENTS

Агро

Два дні, 1200 учасників, 750 представників 265-ти провідних молочних ферм України, закордонні експерти, представники  влади, провідні експерти галузі та  гарячі дискусії на ключові теми галузі — таким видався ХІІ Міжнародний Молочний конгрес.

За словами учасників цей захід –  масштабний майданчик, який об’єднує владу та виробників та дає можливість подискутувати на важливі питання галузі і знайти консенсус.

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, привітав усіх учасників заходу:

«Я хочу подякувати усім гостям та підкреслити, що і Молочні конгреси, і більшість успішних підприємств, нові експортні ринки – це все було б не можливо, у більшості випадків, якби не існувало Асоціації виробників молока, яка цього року відзначає десятиріччя. Тому я дякую усім засновникам, консультантам, експертам, учасникам, за те, що ми разом рухаємося вперед».

Далі вітальне слово взяла в. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга  Трофімцева.

 «Я рада, що ми матимемо можливість протягом двох днів поспілкуватися з експертами, фахівцями галузі про ті виклики, про ті проблеми, які на сьогодні існують в галузі молочного скотарства. Хочу щоб ми всі з вами розуміли, що ми є частиною глобального ринку і глобальних процесів і про це не варто забувати. Тому нам з вами потрібно думати глобально і реагувати відповідно до світових тенденцій та викликів», - сказала вона.

На конгрес завітали Ольга ​Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України, Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради, Михайло Соколов заступник голови ВАР, Олена Альшанова, заступник  директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики, Андрій Ярмак, економіст інвестиційного  департаменту ФАО та Оксана Продан, народний депутат та ін. 

Голова ВАР Андрій Дикун під час свого виступу розповів, що оператори молочної галузі сплатили 3,6 млрд грн податків у 2018-му, а сума експорту продукції  сягнула 263 млн грн. Він наголосив, що Україна, — чи не єдина країна, де реально збільшити об’єми виробництва молока.

«Згідно з опитуванням АВМ, майже 40% виробників готові у 2019-му розвивати молочний бізнес, збільшувати поголів’я, проводити реконструкцію. Серед лімітуючих факторів оператори називають кадровий „голод“. Цьогоріч на базі ТОВ „Кищенці“, господарства-учасника АВМ почав роботу навчальний центр для підвищення кваліфікації працівників. А з першого вересня почнемо підготовку управлінців», — поділився Андрій Дикун.

Під час першої панельної секції «Українська молочна галузь: виклики та стратегії», яка об’єднала  представників влади, виробників молока та міжнародних експертів говорили про підсумки роботи молочної галузі на 2018 рік, ключові напрямки розвитку на 2019 рік, перехід на європейські стандарти якості та безпечності молока та, звісно, про державну підтримку галузі та щодо ринку землі.

У ході конгресу аграрії взяли участь у голосуванні, де змогли висловити свою позицію щодо ефективності державної підтримки виробників молока.

Так, 84,93% голосуючих аграріїв визнали несправедливим розподіл коштів державної підтримки АПК у 2018 році.  Держпідтримка АПК має бути направлена на напрямки с.-г. галузі, що забезпечують найбільшу зайнятість у сільській місцевості та забезпечують найбільші податкові надходження до місцевих бюджетів. Таку думку підтримали 72,06% учасників голосування.

Окрім того, учасники висловили своє бачення і щодо ринку землі. Адже це питання, яке може стати ключовим у поточному році.

«Бачення ринку землі тих, хто не має молочної ферми і тих, хто має, відрізняється, – зазначив голова ВАР Андрій Дикун. – Для нас важливо зрозуміти, як правильно його ввести, щоб Україна не залишилась без власного молока».

У ході голосування 77, 78%  аграріїв заявили, що запровадження ринку землі призведе до зменшення поголів’я ВРХ, бо буде складно придбати обсяг землі для його збереження та примноження.

Під час секції «Не молоком єдиним, економічні резерви МТФ Євген Шатохін, експерт проекту USAID «Підтримка  аграрного і сільського розвитку» розповів про зернову відгодівлю бичків молочних порід, а Ігор Присяжнюк, керівник відділу генетики  і селекції, Консультаційного центру  АВМ  закцентував увагу на перспективах нетельного бізнесу.

Про те, як приготувати ідеальний раціон для корів, про ідеальний склад комбікорму говорили на секції "Технології виробництва молока та управління сучасною МТФ".

Міжнародний експерт FAO Александров Цвятко розповів про те, як протистояти сучасним епізоотичним загрозам  тваринництва.

Крім того, учасники ХІІ Міжнародного молочного конгресу відвідали Ветеринарний форум, на якому фахівці з усієї України говорили про ветеринарне забезпечення молочного скотарства та спеціалізовану виставку.

Вразила присутніх і дегустація вітчизняних молочний продуктів «Смакуй українське», де усі присутні могли ознайомитися із якісною українською молочкою: сирами, йогуртами, творогом та ін.

Другий день події був присвячений технологічним та ветеринарним питанням. Так, вітчизняні і міжнародні експерти ділилися досвідом та знаннями щодо викликів молочної галузі, як на них реагувати, обговорили також  програми вакцинації стада, аспекти здоров’я ВРХ. ТА ще фахівці розповіли про секрети підвищення якості кормів. Не менш цікавою стала тема щодо ефективних інструментів менеджменту та оптимізації процесів на фермі.

Обговорили учасники й виключно ветеринарні питання  — як використовувати антибіотики при маститах, як краще лікувати тварин лікувати та проводити профілактику.

На завершення відвідувачі конгресу долучилися  до обговорення викликів молочної галузі та як на них реагувати.

Організатори події: Асоціація виробників молока (АВМ), Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) та агроконсалтингова компанія Dykun.

ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Аграрій року».

Володимир ОСАДЧУК

генеральний директор ТОВ КОФКО Агрі Ресорсіз Україна», кандидат економічних наук

Три головні події 2018 року  за Вашою версією: Виконання річних бюджетів компанії; Святкування 10-річчя компанії в Україні; Збереження та збільшення колективу в Україні.

Ваша «Формула успіху»? Хто наполегливо працює, той обов’язково досягне своєї мети. Один в полі не вояка, колектив і комунікація – основні засоби досягення цілі.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Водієм міжміського автобусу.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Досягти нашій державі рівня одного із демократичних та економічних лідерів світу.

Бути сьогодні успішним – це… мати команду однодумців, яка заряджена на досягнення спільної мети, бути інноваційним і працювати на упередження можливих проблем.

Ваш улюблений афоризм? Віддавай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом.

Головні труднощі у Вашій роботі? При реалізації нових проектів досі залишається проблема в часі, шо витрачається на погодження проектів, внутрішня логістика не забезпечує 100 % потреб попиту.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Дякуємо Богу і природі, що наділили Україну вчасними дощами та температурами.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Україна вже є аграрним лідером, тому що входить в п’ятірку експорерів пшениці, ячменю та кукурудзи, перше – соняшникової олії.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Всі гроші не заробиш! Щастя – це коли зранку з задоволенням повертаєшся на роботу, тому що там колектив однодумців.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... зроблю все для досягення наміченого або ...забезпечу додаткові  точки опори для наступних поколінь».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?Дратівливість.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Український борщ або Салат: капуста, яблуко, горіхи, морква.

Чи є у Вас улюблена книга? Джеймс Клавелл «Шляхетний будинок».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Ярослав Мудрий.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Олександрійський маяк. Показував зелене світло для інвесторів і промислового та логістичного розвитку міста.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Шепіт.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Розпочали б екскурсію з Донецької області.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення: створення дієздатної команди, Помилка: несвоєчасна комунікація.

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Читання бізнес літератури, риболовля, відпочинок з сім’єю.

 

 

Сергій ТАРАСОВ

Засновник агрохолдингу «І & U», кандидат економічних наук України,член - кореспондент інженерної академії наук України, член Наглядової радиЦентрального національного технічного університету міста Кропивницький іПочесний Професор, заслужений працівник сільського господарства України.нагороджений:почесною грамотою і Подякою Командуючого військ оперативного командування; «Схід» за громадську позицію щодо підтримки Збройних Сил України таособисту участь у волонтерській діяльності з надання допомоги військовимчастинам оперативного командування «Схід»;пам'ятною нагородою «Аграрна еліта України»;орденом «За розбудову України».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Пройшов дью-ділідженс ЄБРР, отримав в партнери ЄБРР.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети? Нічого не можна досягати за будь-яку ціну. Потрібно жити у злагоді зсобою.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Справжнім чоловіком.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Сьогодні всі мої мрії пов'язані з моїми дітьми.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте?Потрібно прагнути не просто до успіху, а до того, щоб твоє життя малосенс.

Ваш улюблений афоризм? Як говорив Оскар Уайльд: «Розбитим можна вважати лише те життя, якезупинилася у своєму розвитку».

Головні труднощі у Вашій роботі? Корупція влади. У кожного бізнесмена в нашій країні велика частиначасу витрачається не на бізнес, а на вирішення проблем, що створюютьсярізними структурами.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Організовуємо свято врожаю з нашим колективом.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Коли проведуть правильну земельну реформу і інші реформаторськізакони, тоді Україна стане лідером не тільки в аграрній, але і в іншихсферах.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? В гармонії.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я... Точно нічого не збираюся повертати. У бізнесі моя опора-це мійколектив».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Мабуть, у даному випадку погоджуся з Дастіном Хоффманом, який сказав,що заздрить тим, хто може просто дивитися на захід сонця. А якщо говоритипро якісь матеріальні блага та статуси, я нікому не заздрю, тому щозаздрість труїть тіло заздрісника.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Імпульсивність.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Я взагалі люблю смачно поїсти, таких страв багато.

Чи є у Вас улюблена книга?  Їх багато. З останніх прочитаних - «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З одним з найвідоміших полі матів – Леонардо да Вінчі. Було б дуже цікаво з ним поспілкуватися.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало?Тадж Махал. Символ любові і краси, те, чого зараз дуже не вистачає нашому суспільству.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?Навряд чи я стану цим коли-небудь займатися, тому просто стрясатиповітря нереальними речами не буду.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?Спочатку, звичайно, історичні місця і святині Києва, величні Карпати, Львів, Святогірську лавру у Донецькій області.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Мене люблять рідні, друзі, поважають у колективі. Про помилки неговорять, з них роблять висновки. Як казав Генрі Форд:«Помилка дає можливість почати все з початку, тільки більш розумно».

Яке зайняття для  Вас -  найкращий відпочинок? Люблю проводити час з друзями, гуляти в парку, та й просто відпочити зкнигою на дивані.

 

 

Під Під час Насіннєвого форуму обговорили найактуальніші питання сезону у насіннєвій галузі та визначили можливі шляхи для їх подолання.

Захід відбувся 19 лютого в рамках виставкової події «АгроВесна 2019» за підтримки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Асоціації «Українське насіннєве товариство», Насіннєвої асоціація України та  Американської торговельної палати в Україні. Головна ідея форуму полягає в підтримці плідної взаємодії між виробничими компаніями та представниками державної влади для розвитку насіннєвої галузі та досягнення успіху як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Перша панельна дискусія форуму була присвячена державній політиці в насіннєвій галузі, а друга, в свою чергу обговоренню тенденцій та проблем галузі з представниками бізнесу.  Нижче викладені основні тези спікерів озвучені під час форуму.

«Міністерство змінює підхід до державної підтримки насінництва. яке було вироблено в Україні. В минулому році діяла програма компенсації насіння лише вітчизняної селекції, але зараз програма розширюється і компенсації підлягатиме все насіння вироблене в Україні. Сподіваємося, що більше виробників сільськогосподарської продукції зможуть скористатись цим видом державної підтримки, -  розповідає Шеремета Віктор, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України».

 «Мінагрополітики проводить наразі активну розробку нормативно-правових та підзаконних актів у сфері насінництва, - зауважив ЛеонідСухомлин , Заступник директора департаменту - начальник управління виробництва продукції рослинництва та насінництва  Мінагрополітики. – З огляду на це, громадські організації, насіннєві компанії та бізнес повинні бути більш активними і ініціювати ті зміни в законодавстві, які допоможуть їм працювати краще. Ми готові приймати всі пропозиції і відповідно до них розробляти нормативно-правові акти».

Володимир Лапа, Голова Держпродспоживслужби, розповів щодо планів Держпродспоживслужби у сфері контролю суб’єктів насінництва та розсадництва: «Перевірки будуть проводитись, план вже затверджений. На фінальному етапі знаходиться доопрацювання всіх необхідних підзаконних актів. Всім суб’єктам рекомендовано перевірити себе на наявність у Річному плані заходів державного нагляду, які будуть проходити у 2019 році. Внесення компаній і організацій до цього переліку залежить від ступеня оцінки ризику конкретного суб’єкту. Тобто, якщо згідно критерію оцінки ризику, підприємство знаходиться в першій, другій чи третій категорії, то, відповідно, є більший шанс того, що в поточному році до них прийде перевірка або і буде здійснено відповідний контроль».

Учасники форуму, також ставили запитання щодо важливості боротьби з фальсифікатом. Зокрема, Стефківський Віктор, начальник управління контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби, зазначив, що Служба намагається реагувати на всі випадки поширення фальсифікованого насіння: «Найбільше в боротьбі з фальсифікованим насінням нам може допомогти активність учасників ринку, які при виявленні таких фактів можуть звернутись безпосередньо до Держпродспоживслужби зі скаргою про те, що в конкретному місці, конкретний виробник здійснює реалізацію фальсифікованого насіння. За результатами цієї скарги, ДПСС здійснить позапланову перевірку зазначених суб’єктів і вчинить відповідні дії». 

Мельник Сергій, Директор Українського інституту експертизи сортів рослин, на запитання модератор, розповів про те, що  планується значне зростання вартості послуг у сфері охорони прав на сорти рослин. Це пояснюється тим, що останнє підвищення цін було багато років тому, а економічна ситуація в країні і потреби самого інституту на формування відповідної матеріально-технічної бази обумовлюють необхідність збільшення грошових надходжень до бюджету установи. «Ці кошти будуть направлені на модернізацію наявних пунктів досліджень та на відкриття нових – необхідно закуповувати нову техніку, обладнання, збільшувати зарплати працівників. Відповідно, зростання вартості повинно безпосередньо вплинути і на якість експертизи. Наразі постанова вже пройшла обговорення з асоціаціями та деякі етапи погодження в центральних органах виконавчої влади, тому очікується, що зростання ціни відбудеться в осінньому сезоні цього року або навесні 2020».

Під час панельної дискусії також зачіпалися питання сертифікації насіння. За словамиГрюнвальд Наталії,Керівника приватного органу сертифікації «Агросерт», попит на сертифікацію насіння у них, як у приватного органу сертифікації значний: «На сьогодні ми оцінюємо свою частку на ринку близько 20 %. Шукаємо можливості для масштабування та більшого поширення своїх послуг». Представник ДП «Центр сертфікації насіння та сільськогосподарської продукції» державного центру сертифікації насіння на запитання учасників форуму повідомив, що зростання вартості послуг по сертифікації не планується і підприємство готове до задоволення потреб ринку.

«Сьогодні на ринку є більш зрозуміла та прозора ситуація, ніж до 2014 року, зростає попит на насіння, а у компаній з’явились можливості для планування свого бізнесу, –  прокоментував Олександр Федоров, генеральний директор ТОВ «КВС-УКРАЇНА». – Разом з тим одним з основних викликів для насіннєвої галузі сьогодні є пропозиція нових продуктивних сортів та гібридів. Інвестиції в наукові розробки та селекцію є дуже затратними. Велика частину доходу ми реінвестуємо у виведення нових сортів і гібридів».

«Компанія Агроскоп представляє компаніям широкий асортимент послуг та орієнтується у своїй роботі на задоволення потреб аграріїв. Ми намагаємось запропонувати те насіння, яке відповідає завданням виробника: чи то збільшення врожайності, чи забезпечення стабільної врожайності в умовах посухи, чи більша стійкість до певних хвороб тощо. Основне завдання дистриб’юторів полягає у покращенні сервісних послуг, зокрема, це швидка і зручна логістика поставок насіння до агровиробників у якомога коротші строки, а також надання відповідних фахових консультацій аграріям щодо використання тих чи інших продуктів, які вони купують», - розповідає Катерина Прилуцька,керівник напрямку дистрибуції насіння ТОВ «Агроскоп Інтернешнл».

Ігор Єрмолаєв, директор бізнес напрямку HarvEast Holding, повідомив про рішення агрохолдингу відкрити напрямок насінництва: «Нашою метою було вийти на той рівень, коли ми самі себе можемо забезпечити потрібною кількістю якісного насіння для власних потреб. Наразі ми вбачаємо, що на ринку є великий попит у наданні наших потужностей по виробництву, розмноженню та переробці насіння і для інших виробників. Тобто, ми забезпечуємо не лише свій холдинг насінням, але й надаємо наші потужності як для насіннєвих компаній, так і для інших учасників ринку. На сьогодні насінництво в компанії HarvEast стає одним з основних продуктів і ми займаємося не лише агровиробництом, а вже і орієнтуємось в певній мірі на розмноженні та виробництві насіннєвого матеріалу, як окремий бізнес».

ДСВ Інституту фізіології рослин є державним підприємством, яке успішно здійснює комерційну реалізацію насіння в Україні. Однією з ключових проблем є недостача інвестицій  як зі сторони держави, так і приватного бізнесу у розвиток вітчизняної селекції та виробництва насіння. Помітна тенденція, що представленість на ринку українських сортів і гібридів стає все меншою, їх витісняє іноземна селекція навіть в такій традиційно сильній сфері, як сорти озимої пшениці. Наразі, українські виробники відчувають значну конкуренцію на відчизняному ринку. «Ми шукаємо можливості партнерства, залучення інвестицій і збільшення власних потужностей. Із останніх досягнень хочу відмітити, що нещодавно ми побудували нову лінію, яка забезпечує 100 тонн виробництва насіння на добу. Проте нам є куди рости», – коментує Валерій Конверський, керівник ДСВ Інституту фізіології рослин.

Також на форумі відмітили, що Україні не варто намагатись конкурувати в таких глобальних для світу культурах, як кукурудза, соняшник, бавовна та соя, оскільки вони є досить поширеними у світі. Над їх селекцією та гібридизацією працює велика кількість світових корпорацій. Для України є більш перспективним концентрація на селекції і розмноження більш нішевих культур, придатних для розмноження на її території, таких як озима пшениця та цукровий буряк. Тут держава може проявити свої селекційні напрацювання та отримати першість в даному напрямку.

Лютий – місяць, коли відбуваються дві знакові події: у Голівуді вручають Оскар, а у Нюрнберзі проходить найбільша світова виставка органічних продуктів Biofach. Цього року вона 30-та, ювілейна, і стартувала 13 лютого. Дата виявилася для українців щасливою: лише за перший день у Національному павільйоні відбулося більше 300 ділових зустрічей. Переважна більшість – нові контакти. Нашою продукцією серйозно зацікавилися представники Нідерландів, Данії, Франції, Іспанії, Канади, Бельгії, США, Нової Зеландії, Японії і т.д. – це найбільші ринки збуту.

Чому цей захід такий важливий? Він формує тренди та висвітлює тенденції на світовому ринку органіки. А виробництво органічних продуктів –найперспективніший напрям АПК з точки зору економіки, екології та здоров’я. І конкуренція дуже висока, тому задіяні й наукові дослідження, і кращі технології, і потужний маркетинг. Проте натакі продукти у світі величезний попит, вони дорогі, а відтак і додана вартість висока. На щастя, в цій сфері ми вчасно включилися в глобальні  процеси.

–В Україні швидко зростає  кількість виробників органіки. 15 років назад їх було у 4 рази менше, ніж сьогодні, – говорить в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. – Уже зараз продаємо сертифіковану органічну продукцію в понад 40 країн. Україна займає 11-е місце серед європейських країн за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Зараз їх близько 290 тис. га, і понад 90 тис. га земель знаходяться в перехідному періоді. Але це лише 1% від наших земель, а їх може бути як мінімум 5%.

Єдине, що не дозволяє нашим фермерам стати абсолютними лідерами, поки ще слабкий маркетинг. Для того, щоб про вітчизняних виробників дізнався світ, на BioFach вирушила величезна і поважна делегація: понад 50 компаній-учасників (це 3-тє місце після Китаю та Польщі) на чолі з Ольгою Трофімцевою. А Національний павільйон OrganicUkraineBusinessHub у 2019-му просто вражає розмахом та новинками – готували його цілий рік.

Головний координатор Національного павільйону Дмитро Титаренко (він же організатор найбільшого національного аграрного форуму AGROPORT), розповідає, що на заходах такого рівня кількість учасників і площа  обмежені. Заявки подаються заздалегідь. Вже у вересні все розписано і докупити місце неможливо. Наш павільйон цьогоріч один з найбільших – 130 квадратних метрів, і представлений по-новому – в форматі BusinessHub.

–Це павільйон openspace. Встановили кілька вітрин, по кутах нашого павільйону, – в одній представлено сировинний напрямок, в іншій –перероблена продукція, в третій – продукція тваринництва, – розповідає Дмитро Титаренко.– Зона трансформується під різні формати заходів: переговори, презентації компаній, дискусійні панелі; а також неформальне спілкування – традиційно на другий день виставки проходить День вишиванки.

Цього року особливу увагу приділили брендингу: павільйон, сайт, органайзери для учасників, графічна продукція тощо – усе під логотипом  buyorganic.in.uabuyorganic.in.ua. Тепер це національний бренд. Основною частиною експозиції став наш прапор – він не тільки вже добре впізнається у світі, але й підсвідомо асоціюється із землеробством. І це, до речі, найбільший прапор України на міжнародних заходах: 5х14 м.

Усе, щоб привернути додаткову увагу до експозиції. А показати є що.

–Українська органіка розвивається дуже швидко. Збільшується не тільки виробництво сировини, але й готового продукту, – розповідає співкоординатор Національного павільйону, президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська.– Є, звісно,  і сировина – зерно, ягоди, але цього року як ніколи велика частка переробленої продукції:олія, чаї, мед,томатна паста, молочна продукція, соки, фруктові пасти тощо – більше 400 найменувань. Також вперше представлені біопрепарати, дозволені в органічному виробництві.

Здивувала Україна і технологічними новинками. Сенсацією минулорічного Biofach став мобільний додаток Agroportex.Bio, який допомагає без посередників знайти виробнику та покупцю один одного. Унікальною розробкою відразу зацікавилися іноземці, тому цього року українці продемонстрували англомовну версію, якою зможуть скористатися фермери в інших країнах світу. А ще представили  мобільну лабораторію для експрес-діагностики  продуктів харчування «BIOsens» та мобільний додаток для органічних виробників, OrganicHelper.

До речі, нинішній захід повністю організований зусиллями бізнесу і лише коштами виробників. І це свідчить про велику віддачу від участі у виставці та є прикладом сталого розвитку органічного ринку в Україні.

–Ми вже четвертий рік на виставці і це найкращий майданчик для зустрічі як з потенційними, так і з уже існуючими партнерами, – говорить засновник компанії «Арніка» Андрій Пилипченко. – Нам потрібний національний бренд: коли буде довіра до українського виробника загалом, буде значно легше працювати і кожному зокрема. На Biofach якраз і проводиться ця глобальна робота.

До речі, Biofach для органіків хоч і найбільш масштабна подія, але вона тільки починає робочий  рік – на 2019-ий заплановано дуже багато активностей. Вже скоро в Одесі пройде 3-ій Міжнародний конгрес «Органічна Україна 2019», потім регіональні форуми і, звісно, AGROPORT – у Львові (21-23 березня), Херсоні та Харкові.

7 лютого в «Корференц-Хол» Ірпінь пройшов Перший Український Силос-Саміт «Силос.UA 2019».

Потреба проведення даного заходу спричинена тим, що існуючий об’єм інформації не в повні мірі дозволяє отримати силос та сінаж високої якості в більшості господарств. Саме тому, організатори заявили про свою орієнтації не на теоретичні знання, а на практичні та їх достовірність.

Як сказав під час вступного слова ініціатор проведення цього заходу керівник проекту в ТОВ «ТЕКРО» Валерій Алексєєв: «В Україні є багато хороших технологій, які не працюють і часто проблема не в технологіях, просто ми не звертаємо увагу на якісь дрібниці. Ми потребуємо достовірних даних, які підтверджені реальними результатами. Людей, які досягають кращих результатів, ми будемо залучати ділитися практичним досвідом і запрошувати в якості спікерів  для обговорень під час круглих столів».

Судячи з відгуків учасників, організаторам вдалося досягти своїх цілей і Саміт «СИЛОС.UA 2019» дійсно мав практичну цінність. В якості спікерів виступили:

§  Отченашко Володимир Віталійович,  д-р с.-г. наук, професор кафедри годівлі тварин та технологій кормів ім. П.Д. Пшеничного, НУБіП

§  Д-р Андреас Міллімонка, доцент Університету Гумбольдта (Берлін), технічний директор ADDCON).

§  Наталя Сергєєва, продукт-менеджер "CLAAS UKRAINE LLC"

§  Андрій Білоус, фахівець з годівлі Департаменту зернових культур ТОВ «КВС-УКРАЇНА»

§  Сергій Красновський,начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу Департаменту кукурудзи та соняшнику, ТОВ «КВС-УКРАЇНА».

§  Ян Бондаренко, керівник відділу агро-проектів (навісне обладнання А.ТОМ, переробка органічних відходів).

§  Валерій Алєксєєв, керівник проекту ТОВ «ТЕКРО», технічний консультант ADDCON.

Спікери ділилися успішним досвідом і розповідали про помилки, які зустрічаються найбільш частіше. У кулуарах велися активні дебати та обговорення. Учасникам дуже сподобався майстер клас з органолептичної оцінки від Андреаса Міллімонки. Андреас зробив оцінку зразків всіх учасників і надавав свої рекомендації. За результати оцінки під час майстер-класу організатори нагородили учасників за кращі зразки силосу та сінажу.

Кращим злаковим сінажем визнано -  ФГ Маїс. Нагороду за кращий люцерновий сінаж отримала компанія ТОВ «Дзензелівське». ТОВ «Нива 2008» нагородили кращим кукурудзяним силосом.

Незважаючи на песимізм деяких учасників ринку, Саміт «СИЛОС.UA 2019»  пройшов дуже продуктивно та на дуже високому рівні, всі учасники були приємно здивовані.

 

Коментарі

Изображение
Робер Герцог:"Жодних нових зобов'язань і обмежень".
23.08.2018
Професор Страсбурзького університету, експерт Ради Європи Робер Герцог... Подробнее...
Изображение
Андрій Доценко, керівник компанії Sky Building: "Моно-міста, як спадок від СРСР"
29.11.2017
У спадщину від Радянського Союзу нам дісталося багато населених пунктів, які... Подробнее...
Изображение
Світлана Теуш: "Сонячна енергетика в Україні є досить привабливою"
03.11.2017
1.      Вітаю. Темою вашого виступу на конференції «Solar Energy Ukraine... Подробнее...
Изображение
Бернард Юкер: "Ви не можете планувати кар'єру"
14.07.2017
Після 37 років роботи в компанії АББ, Бернард Юкер планує піти у відставку. Він був... Подробнее...

Новини у фотографіях 

Партнери

 

Заголовки передовиць

Контакти

 

 

 Інформаційна агенція "Бізреліз" (Bizreliz)

 КИЇВ - ПОЛТАВА

 e-mail: biz@bizreliz.com

e-mail: bizreliz@ukr.net

 e-mail: bizreliz@gmail.com

Copyright © 2010. Бізреліз    Усі права захищені